Pondelok, 27. septembra, 2021Meniny má Cyprián

Lyžovanie: Lyžiarsky svet šokovaný z tragického úmrtia Cavagnoudovej

TASR|31. okt 2001 o 20:16

Paríž 31. októbra (TASR) - Poprední francúzski politickí predstavitelia vyjadrili hlbokú ľútosť nad smrťou francúzskej zjazdárky Regine Cavagnoudovej, ktorá v stredu podľahla v innsbruckej nemocnici ťažkým zraneniam.

"Francúzsky šport prišiel o jednu z veľkých postáv, o skutočnú šampiónku. Regine sa nezmazateľne zapísala do histórie zjazdového lyžovania, vždy mi imponovala jej veľkorysosť a spôsob, akým dokázala prekonávať aj tie najväčšie prekážke," uvádza sa v kondolenčnom liste francúzskeho prezidenta Jacqua Chiraca zaslanom Cavagnoudovej rodičom.

"Reginina smrť ma skutočne šokovala, je to veľká rana pre celý francúzsky šport. Aj napriek tomu, že som Cavagnoudovu obdivoval, nikdy som sa nemal s ňou možnosť osobne stretnúť a žiaľ už sa sňou ani nikdy nestretnem," vyhlásil francúzsky premiér Lionel Jospin.

Správa o Cavagnoudovej smrti zasiahla aj jej rodnú dedinku La Clusaz situovanu v Alpách, kde na jej pamiatku zneli zvony a všetky zástavy boli spustené na pol žrde.

Smútok nad tragickým odchodom minulosezónnej víťazky malého glóbusu za Super G vyjadril aj celý lyžiarsky svet. "Správa o jej smrti nás všetkých zakočila. Aj napriek tomu, že mala ťažké zranenia, verila som, že to napokon prežije bez trvalého poškodenia zdravia," povedala majsterka sveta v kombinácii Nemka Martina Ertlová.

"Regine bola neobyčajnou lyžiarkou a hlavne v rýchlych disciplínach bola skutočným symbolom dokonalosti a perfekcionizmu," podotkla minulosezónna celková víťazka Svetového pohára Chorvátka Janica Kosteličová. la pb

Súvisiace články