Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Lyžovanie: Lyžiar z Fidži pôjde na zimnú olympiádu

TASR|12. okt 2001 o 14:22

Wellington 12. októbra (TASR) - Hoci je ostrov Fidži mnohým známy ako krajina slnka a paliem, vyšle táto krajina svojho lyžiara na Zimné olympijské hry 2002 v Salt Lake City

. Je ním Laurence Thoms, ktorý si na posmešky ohľadne jeho exotického pôvodu už zvykol.

"Je to stále to isté. Rozprávam sa s niekým, on sa ma opýta, čo robím a keď mu poviem, že som lyžiar a pochádzam z Fidži, začne sa smiať. Už som si na to zvykol a vždy sa nad tým pousemejem," povedal Thoms.

Thoms si vybojoval miestenku na budúcoročné olympijské hry v Salt Lake City v disciplíne slalom vďaka výsledkom v Európe v marci a o niekoľko mesiacov neskôr sa na Novom Zélande kvalifikoval do súťaže v obrovskom slalome.

Dvadsaťjedenročný lyžiar bude v Salt Lake City výraznou postavou malej olympijskej výpravy Fidži a prvadepodobne bude aj jej vlajkonosičom. "Laurence zaznamenal za krátky čas závratný pokrok a to, že sa kvalifikoval na olympiádu, keď profesionálne lyžuje iba tri roky, je úctyhodný výsledok," vyjadril sa o svojom zverencovi vedúci tímu Wanaka, za ktorý Thoms súťažil počas zimnej sezóny na Novom Zélande.

Súvisiace články