Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Lyžovanie: Lazutinová mala pozitívny dopingový test údajne už v decembri

TASR|Publikované 17. apr 2002 o 18:59

Paríž 17. apríla (TASR) - Ruská bežkyňa na lyžiach Larisa Lazutinová, ktorej pre užitie dopingu odobrali zlatú medailu zo ZOH v Salt Lake City, mala ...

Paríž 17. apríla (TASR) - Ruská bežkyňa na lyžiach Larisa Lazutinová, ktorej pre užitie dopingu odobrali zlatú medailu zo ZOH v Salt Lake City, mala podľa francúzskeho denníka LďEquipe už v decembri pozitívny dopingový test.

Lazutinovej v Salt Lake City po absolvovaní pretekov na 30 km klasicky objavili v krvi zakázanú látku darbepoetín a ruská bežkyňa prišla o zlatý kov z tejto dsiciplíny. Strieborné medaily z dvoch ďalších súťaží jej však ponechali.

Podľa francúzskeho denníka mala Lazutinová pozitívny test na darbepoetín už v decembri, keď sa v laboratóriu vo švajčiarskom Lausanne podrobila mimosúťažnej kontrole iniciovanej Svetovou antidopingovou agentúrou (WADA) a Medzinárodnou lyžiarskou federáciou (FIS). Šéf WADA Dick Pound ani predstavitelia FIS sa zatiaľ k týmto tvrdeniam nevedeli adekvátne vyjadriť.

Podľa riaditeľa lekárskej komisie Medzinárodného olympijského výboru Patricka Schamascha by v prípade dokázania pravdivosti informácií uverejnených v LďEquipe hrozilo Lazutinovej odobratie zvyšných dvoch strieborných medailí, ktoré v Salt Lake City vybojovala.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.