Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Lyžovanie: Lazutinová dokázateľne dopovala už v decembri

TASR|Publikované 8. máj 2002 o 07:23

Zürich 8. mája (TASR) - Ruská bežkyňa na lyžiach Larisa Lazutinová, ktorej pre užitie dopingu odobrali zlatú medailu zo ZOH v Salt Lake City, dopovala ...

Zürich 8. mája (TASR) - Ruská bežkyňa na lyžiach Larisa Lazutinová, ktorej pre užitie dopingu odobrali zlatú medailu zo ZOH v Salt Lake City, dopovala už v decembri minulého roku. Informáciu, ktorú ešte 17. apríla zverejnil francúzsky denník LďEquipe, v utorok potvrdilo antidopingové laboratórium v Lausanne.

Laboratórium vyhodnotilo B-vzorku Lazutinovej z preteku SP v Ramsau. Vo vzorke skúška potvrdila prítomnosť zakázanej látky darbepoetínu, ktorú užila aj na ZOH v Salt Lake City.

Lazutinovej v Salt Lake City po absolvovaní pretekov na 30 km klasicky objavili v krvi spomínaný darbepoetín a ruská bežkyňa prišla o zlatý kov z tejto disciplíny. Strieborné medaily z dvoch ďalších súťaží jej však ponechali.

Podľa predchádzajúceho vyjadrenia riaditeľa lekárskej komisie Medzinárodného olympijského výboru Patricka Schamascha by v prípade dokázania pravdivosti informácií uverejnených v LďEquipe hrozilo Lazutinovej odobratie zvyšných dvoch strieborných medailí, ktoré v Salt Lake City vybojovala, keďže na ZOH nemala vzhľadom na decembrový prípad vôbec štartovať.

Konečný verdikt v kauze Lazutinová vyriekne Medzinárodná lyžiarska federácia na svojom zasadnutí 3. júna.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.