Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Lyžovanie: Kráľovná bielej stopy Skariová oznámila ukončenie kariéry

TASR|28. mar 2003 o 17:59

Oslo 28. marca (TASR) - Nórska reprezentantka v behu na lyžiach a päťnásobná majsterka sveta Bente Skariová prekvapujúco oznámila ukončenie svojej bohatej ...

Oslo 28. marca (TASR) - Nórska reprezentantka v behu na lyžiach a päťnásobná majsterka sveta Bente Skariová prekvapujúco oznámila ukončenie svojej bohatej a úspešnej kariéry, keď ako hlavný dôvod uviedla stratu motivácie.

"Dlho som o celej veci premýšľala a napokon som dospela k rozhodnutiu, že je časť odísť zo sveta vrcholového športu, hoci som chcela pokračovať až do ZOH 2006 v Turíne. Chýba mi totiž motivácia, pretože som prakticky dosiahla všetko, čo sa dalo. Rezolútne však popieram správy, že za mojim rozhodnutím je tehotenstvo," povedal Skariová.

Tridsaťročná Nórka je jednou z najvýraznejších postáv bielej stopy v priebehu uplynulého desaťročia a mnohí odborníci ju označujú prívlastkom "kráľovná klasiky." Skariová má na svojom konte 44 víťazstiev vo Svetovom pohári a v tejto sezóne suverénnym spôsobom získala krištáľový glóbus za celkové prvenstvo, keď na najvyššom stupňi stála štrnásťkrát. Na MS vo klasickom lyžovaní vo Val Di Fiemme získala zlato na 15 km s hromadným štartom i na klasickej desiatke.

mv mp

Súvisiace články