Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Lyžovanie: Kostelič poprel neonacistické výroky pre týždenník Nacional

TASR|16. jan 2003 o 11:15

Záhreb 16. januára (TASR) Chorvátsky lyžiar Ivica Kostelič oficiálne poprel všetky neonacistické výroky, ktoré do jeho úst vložil v jeho vlasti týždenník ...

Záhreb 16. januára (TASR) Chorvátsky lyžiar Ivica Kostelič oficiálne poprel všetky neonacistické výroky, ktoré do jeho úst vložil v jeho vlasti týždenník Nacional.

V údajnom interview pre magazín mal víťaz troch slalomov aktuálneho ročníka Svetového pohára vyjadriť sympatie s nacistickým režimom, pričom vraj tvrdil, že nacizmus je vhodným zriadením pre každého ambiciózneho človeka. Týždenník ďalej priniesol aj Kosteličov výrok, že pred každým vystúpením v SP sa pripravil perfektne ako nemeckí vojaci pred útokom na Sovietsky zväz, či lyžiarov obdiv nad bombardovaním Londýna: "Viete si predstaviť 1400 nemeckých bombardérov nad Londýnom. Muselo to byť ako vo Hviezdnych vojnách," citoval týždenník Kosteliča.

Brat fenomenálnej slalomárky Janice oficiálne však všetky tieto výroky dementoval a jeho hovorca Ozren Miler dodal: "Čo priniesli tie noviny, je hotová katastrofa. Nič z toho nie je pravda. Ivica je pravý športovec a nikdy by nič také nepovedal. Zo strany Nacionalu to bol iba pokus ako zvýšiť svoj náklad."

Súvisiace články