Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Lyžovanie: Kombinátor Pšenko vyhral skokanské preteky v Lomnici nad Popelkou

TASR|12. aug 2001 o 23:03

Lomnica nad Popelkou 12. augusta (TASR) - Najlepší slovenský kombinátor Michalovi Pšenkovi zvíťazil na 27. ročníku Veľkej ceny mesta Lomnice nad Popelkou, ...

Lomnica nad Popelkou 12. augusta (TASR) - Najlepší slovenský kombinátor Michalovi Pšenkovi zvíťazil na 27. ročníku Veľkej ceny mesta Lomnice nad Popelkou, ktorý bol jedným z troch letných podujatí Majstrovstiev Českej republiky.

V konkurencii 90-tich skokanov, medzi ktorými bola česká skokanská špička i niekoľko švédskych skokanov, obsadil na mostíku K-70 za skoky dlhé 69,5 a 66,5 výborné prvé miesto. Z ďalších slovenských reprezentantov obsadil Peter Koštiaľ 11. miesto a Filip Kafka 14. priečku.

Výsledky: 27. ročník VC mesta Lomnice nad Popelkou, K-70:

1. Michal PŠENKO (SR) 218,9 bodov (69,5+66,5), 2. Jakub Sucháček (ČR), 3. Jakub Jiroutek (ČR),..., 11. Peter Koštiaľ (SR), 14. Filip Kafka (SR)

Vladimír Frák, tréner slovenských kombinátorov: "Som veľmi rád, že sa Michalovi podarilo presadiť v takej výbornej konkurencii, ktorá sa na pretekoch zišla. Jeho umiestnenie ma aj trochu prekvapilo, pretože v minulosti dosahoval lepšie výsledky na väčších mostíkoch. Prejavujú sa výsledky tvrdého tréningu, počas ktorého si Mišo niekoľkrát už vylepšiť osobné rekordy na rôznych bežeckých tratiach, čo je potešujúce. Už vo štvrtok odchádzame do Rožnova pod Radhoštem, kde sa uskutočnia letné Majstrovstvá ČR v kombinácii a hneď po skončení pretekov pokračujeme v ceste do nemeckého Oberhofu na mostík K-120, kde a budeme pripravovať na letný seriál SP v kombinácii, ktorý začína 24.8. a končí 2.9."

Súvisiace články