Pondelok, 27. septembra, 2021Meniny má Cyprián

Lyžovanie: Johnsona po operácii odpojili, naďalej je však v kóme

TASR|12. apr 2001 o 12:35

Portland 12. apríla (TASR) - Bývalého olympijského víťaza v zjazde Američana Billa Johnsona, ktorý sa 22. marca ťažko zranil pri páde počas tréningu, ...

Portland 12. apríla (TASR) - Bývalého olympijského víťaza v zjazde Američana Billa Johnsona, ktorý sa 22. marca ťažko zranil pri páde počas tréningu, previezli v stredu súkromným lietadlom z Montany do Portlandu. V nemocnici v Kalispelli, kde bol Johnson až do stredy, sa podrobil štvorhodinovej operácii mozgu. Jeho stav sa od pádu výrazne zlepšil, odpojili ho už zo všetkých prístrojov, no naďalej je v kóme.

V Portlande bude Johnson v špecializovanom zdravotnom stredisku, kde sa zamerajú najmä na jeho rehabilitačné liečenie. "Akonáhle sme zistili, že je schopný prevozu, rozhodli sme po dohode s rodinou, že sa bude liečiť u nás. Jeho stav sa zlepšuje, pomaly už sám dýcha. Verím, že u nás bude jeho liečba napredovať ešte rýchlejšie," uviedla hovorkyňa nemocnice v Portlande Molly Hoeflichová.

Už 41-ročný zlatý medailista zo Sarajeva sa pripravoval na návrat medzi svetovú lyžiarsku elitu a mal v pláne štartovať na budúci rok na zimných olympijských hrách v Salt Lake City.

Súvisiace články