Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Lyžovanie: Ivanovi Bátorymu na svadbe zapršal dážď šťastia

TASR|21. apr 2001 o 20:18

Slovenská Ľupča 21. apríla (TASR) - Slávnostným áno a prísahou pred Pánom Bohom vstúpili v sobotu v evanjelickom kostole v Slovenskej Ľupči do zväzku ...

Slovenská Ľupča 21. apríla (TASR) - Slávnostným áno a prísahou pred Pánom Bohom vstúpili v sobotu v evanjelickom kostole v Slovenskej Ľupči do zväzku manželského slovenská dlhoročná jednotka v behu na lyžiach Ivan Bátory a Jana Hrušková. Novomanželov sprevádzalo upršané počasie, a tak kvapky šťastia hojne pokropili okolo stovky svadobných hostí.

"Prežívam príjemné chvíle," vyznával sa z pocitov vtedy ešte len päťminútového ženáča 26-ročný Ivan Bátory. "Priznávam, slzy dojatia mi tiekli po tvári, chlapom by však pri takýchto krásnych chvíľach nemali chýbať. Nervozity vo mne bolo podľa mňa menej ako u mojej, teraz už manželky Janky. Podobných srdcových situácií som zažil v lyžiarskom svete počas 12-tich rokov neúrekom, trochu som teda na takúto atmosféru zvyknutý."

Predštartové stavy pred pretekmi a pred vstupom do manželstva s Janou Hruškovou, rodáčkou z Lučatína, možno v niečom aj porovnať. "Tréma mi nechýbala, hlavne z toho množstva nových tvárí v manželkinej rodine. Prekrásny spev v kostole nielen mňa a Janku, ale všetkých svadobných hostí dojal, aj preto sa v mojich očiach objavili slzy."

O rok mladšia manželka si zobrala okrem skvelého športovca do svadobného vienka aj bežky. "Vie, že bez nich nemôžem žiť. Poznáme sa už štyri roky a za ten čas si všetko dôkladne premyslela."

Postav dom a zasaď strom. "Bude v Uhorskej Vsi. Snažíme sa, aby sme si zabezpečili živobytie a vytvorili rodinné sídlo. Ak nám všetko vyjde, zakoreníme čoskoro v mojej rodnej obci."

Ivana Bátoryho väčšinu roka sprevádza sneh, v sobotu to bol hustý jarný dážď. "Radšej by som bol, keby romanticky snežilo. Aprílového dažďa som sa obával, počasie nevyšlo, no nám to neprekážalo, dúfam, že mi takto zaprší do vienka šťastia na olympiáde v Salt Lake City. Verím, že svadba mi pomôže v mojich olympijských plánoch. Bude záležať od nás oboch, do akej miery. Sme rozumní ľudia, vieme, do čoho sme vkročili. Olympiáde obetujem, už nie iba ja, ale obaja, všetko."

Medové týždne sa zatiaľ odvinú v kúpeľoch v Trenčianskych Tepliciach. "Sčasti ich môžeme za medové považovať. V lete to už bude v náročnej predolympijskej príprave ťažšie. Spolieham sa na nejaký voľnejší týždeň, ktorý by sme využili na dlhšie spoločné chvíle. S ucelenými tréningami začínam už 5. mája."

Po sobáši v evanjelickom kostole sa svadobní hostia, medzi ktorými sa objavila aj známa slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Jaroslava Bukvajová, presunuli do Ľubietovej, chaty Poľnohospodár na tradičnú svadobnú hostinu. "Ak budete mať lásku, nič vám v živote nebude chýbať," aj s takýmito slovami vyprevádzal oboch šťastných mladomanželov farár z Hronseka Ján Jakuš.

Súvisiace články