Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Lyžovanie: Irwin sa prebral z kómy

TASR|9. apr 2001 o 12:49

Calgary 9. apríla (TASR) - Bývalý kanadský zjazdový lyžiar Dave Irwin, ktorý utrpel 23. marca pri páde ťažké zranenia, sa cez víkend prebral z kómy. Ošetrujúci lekári informovali, že už nie je napojený na prístroje a jeho stav už nie je kritický.

"Obdivuhodní sú jeho rodinní príslušníci. Stále je niekto s ním a veľmi ho povzbudzujú. Pri pohľade na nich už pohol aj rukami, hovoriť zatiaľ nedokáže," uviedol hovorca nemocnice v Calgary Doug Fraser, podľa ktorého sa Irwinov stav zlepšuje rýchlejšie, ako predpovedali samotní lekári.

Irwin utrpel ťažké zranenia hlavy pri tréningu na preteky v extrémnom lyžovaní v lyžiarskom stredisku Sunshine Village. Zaujímavé je, že len deň pred jeho pádom sa zranil taktiež pri tréningu olympijský víťaz zjazdu zo Sarajeva Bill Johnson z USA, ktorý sa vo veku 41 rokov chcel vrátiť do vrcholového lyžovania a pokúsiť sa kvalifikovať na OH v Salt Lake City. Johnson leží do dnešného dňa v kóme.

Dave Irwin bol členom legendárnej skupiny kanadských lyžiarov v 70. rokoch prezývanej "Blázniví Kanuci", do ktorej okrem neho patrili ešte Ken Read, Steve Poborski a neskôr aj Dave Murray. Legendárni sa stali najmä pre riskantí spôsob jazdenia.

mr mi

Súvisiace články