Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Lyžovanie: "Herminátor" Maier už vymenil bežky za zjazdovky

TASR|19. dec 2001 o 19:59

Viedeň 19. decembra (TASR) - Štyri mesiace po nešťastnej autohavárii sa rakúska lyžiarska hviezda Hermen "Herminátor" Maier postavil opäť na lyže. Opatrný ...

Viedeň 19. decembra (TASR) - Štyri mesiace po nešťastnej autohavárii sa rakúska lyžiarska hviezda Hermen "Herminátor" Maier postavil opäť na lyže. Opatrný zjazd sa uskutočnil v piatok dopoludnia v zimnom stredisku vo Flachau, len niekoľko dní po prvom výlete na bežeckých lyžiach.

"Bolo to iba také opatrné posúvanie. Jeho doktor Artur Tost mu dal po zhliadnutí röntgenových snímkov povolenie," povedal v stredu Maierov hovorca Knut Okresek.

Tým sa naplnila jedna zo zložiek regenerácie, ktorá mala za úlohu priniesť Maierovi stratenú koordináciu a oživenie poškodených mäkkých tkanív v ľavej nohe, aby sa mu vrátil stratený cit. Maier si veľmi pochvaľoval predvianočný pobyt v prírode, kde v zimnom centre pochytil tu správnu pretekársku atmosféru.

"Je super byť opäť v prírode, naozaj mi to za niečo stálo," povedal šťastný Maier. Naproti tomu ďalej uviedol, že bežky nikdy nepatrili k jeho obľúbeným. "Človek beží v lese a vráti sa kompletne prepoptený".

Maier mal 24. augusta ťažkú autonehodu, pri ktorej si ťažko zlomil nohu a málokto mu dával šance na pokračovanie v pretekárskej kariére. Jeho rekonvalescencia však nadobudla neuverieľnú rýchlosť a viacerí odborníci už špekulujú o jeho možnej účasti na ZOH 2002 vo februári.

Súvisiace články