Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Lyžovanie: Gergovej zranenie môže ukončiť jej kariéru

TASR|8. dec 2002 o 14:09

Hamburg 8. decembra (TASR) - Nepríjemené zranenie nemeckej lyžiarky Hilde Gergovej môže podľa nemeckých agentúr zapríčiniť koniec kariéry svetovej šampiónky ...

Hamburg 8. decembra (TASR) - Nepríjemené zranenie nemeckej lyžiarky Hilde Gergovej môže podľa nemeckých agentúr zapríčiniť koniec kariéry svetovej šampiónky v super-G.

Dvadsaťsedemročná olympijská víťazka zo ZOH 1998 v Nagane utrpela vážne zranenie v druhom zjazde alpského Svetového pohára SP v kanadskom Lake Louise, kde si v sobotu roztrhla krížne väzivo v ľavom kolene. Podrobnejšie vyšetrenia čakajú Gergovú v pondelok v Mníchove a pravdepodobne sa nevyhne operácii.

Gergová, ktorá plánovala zvážiť svoju ďalšiu kariéru po závere sezóny v marci budúceho roku, sa podľa jej manžela za momentálnych okolností nebude ponáhľať s rozhodnutím. "Bolo by chybou rozhodnúť sa hneď teraz," povedal.

Zranenie Gergovej nepríjemne prekvapilo trénera nemeckej reprezentácie Wolfganga Maiera. "Toto je veľmi zlé a jej zranenie frustrujúce. Hilde bola našou jedinou pretekárkou, ktorá vedela pritiahnuť pozornosť," povedal sklamaný Maier.

Súvisiace články