Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Lyžovanie: Gergová po sklamaní na ZOH druhýkrát víťazkou SP v super-G

TASR|Publikované 3. mar 2002 o 11:53

Lenzerheide 3. marca (TASR) - Švajčiarski organizátori zrušili pre nadmerné množstvo čerstvého snehu nedeľňajšie preteky SP žien v super-G v Lenzerheide, ...

Lenzerheide 3. marca (TASR) - Švajčiarski organizátori zrušili pre nadmerné množstvo čerstvého snehu nedeľňajšie preteky SP žien v super-G v Lenzerheide, ktoré boli predposlednými v tejto sezóne. Náhradné preteky sa neuskutočnia a celkovou víťazkou SP v super-G sa tak stala 26-ročná Nemka Hilde Gergová (295 b.), ktorá si zopakovala v tejto discilpíne triumf z roku 1997.

Za víťaznou Gergovou sa v celkovom poradí super-G s 85-bodovou stratou umiestnila zranená Rakúšanka Renate Götschlová, tretie miesto si vybojovala Talianka Karen Putzerová (176 b.).

"Samozrejme, radšej by som zvíťazila po triumfe v športovom súťažení. Zároveň však dúfam, že Renate sa bude mať už čoskoro lepšie po zdravotnej stránke," povedala 26-ročná držiteľka malého glóbusu na margo svojej najväčšej konkurentky Götschlovej.

Gergová, pre ktorú je prebiehajúca sezóna prvou kompletnou od ťažkej fraktúry nohy vo februári 2000, štartovala v tejto sezóne aj na ZOH v Salt Lake City. Pod olympijskými kruhmi však nezopakovala zlatý triumf v slalome z Nagana a nezískala ani jednu medailu. V zjazde obsadila 4. miesto, v super-G skončila piata.

"Myslím, že sklamanie z olympiády už pominulo. Teraz sa teším z čerstvého úspechu," povedala nemecká lyžiarka.