Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Lyžovanie: Fínsky tréner priznal druhý dopingový prípad vo svojom tíme

TASR|26. feb 2001 o 01:39

Lahti 25. februára (TASR) - Fínsky tím bežcov na lyžiach na MS v Lahti v nedeľu na rýchlo zvolanej tlačovej konferencii potvrdil fakt, že po Jarim Isometsäm prepadol pri dopingovom teste ďalší fínsky bežec na lyžiach.

Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) v nedeľu krátko popoludní informovala predstaviteľov fínskej reprezentácie v Lahti, že "vznikol problém s dopingovou A-vzorkou" ďalšieho fínskeho lyžiara. Konečný výsledok dopingovej skúšky uverejní FIS v pondelok po vypočutí podozrivého športovca a preskúmaní B-vzorky. Podľa neoverených informácií sa pravdepodobne jedná o dopingovú vzorku Janne Immonena z fínskej štafety na 4x10 km.

"Dvaja z členov môjho tímu boli pozitívne testovaní v krátkom čase. Pre mňa osobne, celý lyžiarsky svet a Fínsko je to katastrofická situácia. Moja zodpovednosť v tomto prípade je jasná. V najbližších dvadsiatich štyroch hodinách zvážim svoju rezignáciu," povedal fínsky tréner Kari-Pekka Kyro.
Fínsky bežec Jari Isometsä prišiel o striebornú medailu zo stíhacích pretekov po tom, čo neprešiel dopingovým testom po behu na 15 kilometrov klasickou technikou. V dôsledku tohto prípadu v nedeľu na svoje funkcie rezignovali lekári fínskej reprezentácie Juha-Pekka Turpeinen a Pirkka Makela.

Súvisiace články