Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Lyžovanie: Finálové super-G pred Cucha, malý glóbus Eberharterovi

TASR|Publikované 7. mar 2002 o 12:59

Altenmarkt-Zauchensee 7. marca (TASR) - Víťazom finálového super-G Svetového pohára alpských lyžiarov v rakúskom stredisku Altenmarkt-Zauchensee sa ...

Altenmarkt-Zauchensee 7. marca (TASR) - Víťazom finálového super-G Svetového pohára alpských lyžiarov v rakúskom stredisku Altenmarkt-Zauchensee sa stal Švajčiar Didier Cuche v čase 1:25,53 pred domácim Fritzom Stroblom (+0,35 s) a Talianom Alessandrom Fattorim (+0,61). Malý glóbus za super-G si štvrtým miestom vybojoval Rakúšan Stephan Eberharter.

Cuche, ktorý ako favorit na ZOH v Salt Lake City neuspel, vybojoval svoj druhý triumf v SP v tejto sezóne, prvý v super-G a na druhé miesto odsunul olympijského víťaza v zjazde Strobla. Eberharter, ktorý sa vo všetkých doterajších piatich pretekoch dostal na stupeň víťazov, tak má na svojom konte v tomto ročníku SP už tretí titul, keď po celkovom prvenstve včera získal aj malý glóbus za triumf v hodnotení zjazdu. Dvadsaťsedemročný Švajčiar vybojoval pre svoju krajinu prvé víťazstvo v superobrovskom slalome SP od roku 1992, keď sa to podarilo Paulovi Accolovi. Ten vo štvrtkovom super-G obsadil 14. miesto so stratou 2,20 s.

"Videl som pretekárov pred sebou a všimol som, niektoré problematické úspechy. V samotných pretekoch som nemal takú rýchlosť, ako som pri prehliadke čakal a mohol som preto ísť agresívnejšie. Celú sezónu som bol rýchly najmä v spodnej časti trate a dnes som mohol aj trochu viac riskovať," povedal po pretekoch Cuche.

Výsledky: 1. Didier Cuche (Švajč.) 1:25,53 min, 2. Fritz Strobl (Rak.) +0,35 s, 3. Alessandro Fattori (TAl.) +0,61, 4. Stephan Eberharter (Rak.) +1,01, 5. Hans Knauss (Rak.) +1,19, 6. Didier Defago (Švajč.) +1,31, 7. Kjetil-Andre Aamodt (Nór.) +1,39, 8. Christoph Gruber (Rak.) +1,60, 9. Jürg Grünenfelder (Švajč.) +2,04, 10. Ambrosi Hoffmann (Švajč.) a Andreas Schifferer (Rak.) +2,12.

super-G - konečené poradie (6): 1. Eberharter 470, 2. Cuche 426, 3. Strobl 326, 4. Fattori 294, 5. Schifferer 214.

Celkové poradie SP (33): 1. Eberharter 1642, 2. Aamodt 1052, 3. Cuche 1024, 4. Bode Miller (USA) 872, 5. Strobl 846.

družstvá (33): 1. Rakúsko 7382, 2. Švajčiarsko 3357, 3. Nórsko 2452.