Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Lyžovanie: Finále SP aj s Mesíkom, rekordérom v letoch Goldberger

TASR|Publikované 21. mar 2002 o 10:46

Bratislava 21. marca (TASR) - Záverečným podujatím skokanskej sezóny budú víkednové preteky v letoch na lyžiach v slovinskej Planici, kde bude Slovensko ...

Bratislava 21. marca (TASR) - Záverečným podujatím skokanskej sezóny budú víkednové preteky v letoch na lyžiach v slovinskej Planici, kde bude Slovensko reprezentovať Martin Mesík a ktoré sa započítavajú do hodnotenia Svetového pohára.

Organizátori plánujú najprv v sobotu usporiadať súťaž družstiev a v nedeľu sú potom na mostíku K 185 na programe preteky jednotlivcov. Na MS v letoch, ktoré boli pred dvoma týždňami v českom Harrachove sa Mesíkovi darilo, keď na rovnako veľkom mostíku skočil 154,5 a 151,5 m, čo mu vynieslo celkovú 28. priečku. "Po Harrachove sme mali veľmi dobrú náladu, ale tú nám pokazili okolnosti v Oslo, kde Martinovi neprišla výstroj a musel preto skákať na požičaných lyžiach. V Planici je našou ambíciou skočiť čo najlepšie a dostať sa aspoň do päťdesiatky, o konkrétnom umiestnení ťažko hovoriť, ale výkon ako v Harrachove by nás potešil," priblížil ambície slovenský reprezentačný tréner Peter Schlank.

V Planici vytvoril pred dvoma Rakúšan Andreas Goldberger doteraz platný svetový rekord, keď zaletel na značku 225 m. Goldberger bol aj prvým mužom, ktorý pokoril hranicu 200, no tento skok neustál.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.