Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Lyžovanie: Finále Götschlovej, glóbus Dorfmeisterovej -SÚHRN - text,hlasy,čísla

TASR|12. mar 2003 o 14:42

Lillehammer 12. marca (TASR) - Rakúšanka Renate Götschlová vyhrala finálový zjazd Svetového pohára alpských lyžiarok v nórskom Kvitfjelli pri Lillehammeri ...

Lillehammer 12. marca (TASR) - Rakúšanka Renate Götschlová vyhrala finálový zjazd Svetového pohára alpských lyžiarok v nórskom Kvitfjelli pri Lillehammeri a slávila svoj 26. triumf kariéry.

Súboj o malý glóbus v kráľovskej disciplíne však Götschlová prehrala o 4 body. Jej krajanka Michaela Dorfmeisterová skončila vo finále šiesta, o 6 stotín pred siedmou priečkou, ktorá by sezónny titul garantovala konkurentke. Istou celkovou víťazkou SP bola už pred finálovým týždňom Chorvátka Janica Kosteličová. V záverečných pretekoch zjazdu skončila na druhom mieste so stratou 32 stotín Francúzka Ingrid Jacqueodová, tretia bola Američanka Kirsten Clarková (+0,35).

"Z víťazstva vo finálovom zjazde mám pochopiteľne radosť, hoci ma mrzí, že mi tesne ušiel malý glóbus. Beriem to však športovo a blahoželám Michaele. Celkovo som s touto sezónou veľmi spokojná, po zranení sa mi podarilo opäť zaradiť zaradiť medzi elitu v kĺzavých disciplínach," povedala v cieli Götschlová.

výsledky finálového zjazdu SP v Kvitfjeli:

1. Renate Götschlová (Rak.) 1:35,32, 2. Ingrid Jacquemodová (Fr.) +0,32, 3. Kirsten Clarková (USA) +0,35, 4. Daniela Ceccarelliová (Tal.) +0,63, 5. Melanie Turgeonová (Kan.) +0,67, 6. Michaela Dorfmeisterová (Rak.) +0,81, 7. Corinne Reyová-Belletová (Švajč.) +0,87, 8. Carole Montilletová (Fr.) +0,92, 9. Maria Rieschová (Nem.) +1,01, 10. Alexandra Meissnitzerová (Rak.) +1,02, 11. Karen Putzerová (Tal.) +1,18, 12. Brigitte Obermoserová (Rak.) +1,25, 13. Isolde Kostnerová (Tal.) +1,27, 14. Isabelle Huberová (Nem.) +1,41, 15. Catherine Borghiová (Švajč.) +1,55

Celkové poradie v SP (30): 1. Janica Kosteličová (Chor.) 1552, 2. Anja Pärsonová (Švéd.) 957, 3. Dorfmeisterová 927, 4. Putzerová 900, 5. Montilletová 843, 6. Götschlová 780

Konečné poradie v zjazde (6): 1. Dorfmeisterová 372, 2. Götschlová 368, 3. Clarková 316, 4. Montilletová 313, 5. Reyová-Belletová 230, 6. Hilde Gergová (Nem.) 196, 7. Jacquemodová 153, 8. Turgeonová 149, 9. Putzerová 143, 10. Meissnitzerová 139

družstvá (30): 1. Rakúsko 4804, 2. Taliansko 2481, 3. Nemecko 2087

Pohár národov (64): 1. Rakúsko 13.060, 2. Švajčiarsko 5294, 3. USA 4352