Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Lyžovanie: Fín Isometsä na MS údajne dopoval

TASR|18. feb 2001 o 12:44

Lahti 18. februára (TASR) - Fínsky bežec na lyžiach Jari Isometsä, strieborný zo sobotňajších stíhacích pretekov, údajne dopoval a o striebornú medailu s najväčšou pravdepodobnosťou po diskvalifikácii príde.

Správy o dopingu sa po prvý raz objavili v sobotu večer po pretekoch, keď organizátori odvolali slávnostnú ceremóniu odovzdávania medailí a preložili ju na nedeľu. Neskôr fínski predstavitelia oznámili, že podozrenie z užitia dopingu je i vo štvrtkovej vzorke fínskeho lyžiara z pretekov na 15 km klasicky, na ktorých Isometsä obsadil štvrtú priečku.

Vedenie fínskeho tímu ohlásilo na nedeľňajšie popoludnie tlačovú konferenciu. Šéf zdravotnej komisie Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) Inggard Lereim potvrdil pre nórsku tlačovú agentúru NTB správu o analýze tesovacej B - vzorky s pozitívnym výsledkom. "Zatiaľ toho nemáme veľa čo povedať, pravdepodobne to však je dopingový prípad. Inými slovami, B - test sa ukázal pozitívny," povedal Lereim.

Vysledok analýzy A - vzorky zatiaľ nie je známy, prezident FIS Gian-Franco Kasper sa preto k prípadu nechcel vyjadriť. Konečný rezultát s napätím očakáva aj fínsky tím, ktorý podľa slov jeho vedenia očakáva férový priebeh.

Na Isometsäho stranu sa postavil švédsky reprezentačný tím, ktorého členovia veria, že ide o nedorozumenie. "Nemôžem skrátka uveriť, že by Isometsä bral zakázané podporné látky," povedal tréner Magnar Dalen pre švédsku agentúru TT.

Súvisiace články