Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Lyžovanie: Favoritom 55. ročníka Bezroukovho memoriálu Bátory

TASR|23. mar 2001 o 09:51

Bratislava 23. marca (TASR) - Lyžiarske stredisko Skalka pri Kremnici bude cez víkend hostiť 55. ročník tradičného bežeckého podujatia Bezroukov memoriál, ktoré bude mať v tomto roku charakter medzinárodných pretekov kategórie FIS. Organizátorom doteraz prisľúbilo účasť okolo 110 pretekárov v seniorských a juniorských kategóriách zo siedmich krajín vrátane domáceho Slovenska. Prihlášku poslal aj Maďarský lyžiarsky zväz, účasť reprezentantov z tejto krajiny ale ešte nie je potvrdená.

Najväčšími favoritmi budú domáci pretekári Ivan Bátory a Martin Bajčičák, ktorým budú konkurovať dvaja najlepší českí bežci Lukáš Bauer a Martin Koukal. V sobotu sú na programe preteky mužov a juniorov na 10 km klasicky a žien a junioriek na 5 km klasicky. V nedeľu potom vybehnú muži a juniori na 15 km voľne a ženy s juniorkami na 10 km voľne. Oba štarty sú naplánované na 9.00.

"V podstate ide o našu snahu poskytnúť našim pretekárom šancu vybehať FIS body na domácej pôde. Myslím si, že naši pretekári budú patriť medzi favoritov, bez šancí však nebudú ani Česi Bauer s Koukalom. Predpokladám ale, že Ivan Bátory potvrdí svoje kvality na pretekoch v klasike aj voľnou technikou," povedal asistent slovenského reprezentačného trénera René Pretzelmayer.

Nominácia SR na Bezroukov memoriál:

muži: Ivan Bátory, Martin Bajčičák, Michal Malák, Pavol Lacko

ženy: Jaroslava Bukvajová, Anna Pastrnáková, Ľubomíra Kalinová

Súvisiace články