Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Lyžovanie: Eberharter v prípade triumfu v SP ukončí kariéru, lebo je už starý

TASR|7. mar 2003 o 10:59

Šigakogen 7. marca (TASR) - Rakúsky zjazdár Stephan Eberharter v dejisku podujatia Svetového pohára v japonskom Šigakogene vyjadril svoje úvahy o ukončení ...

Šigakogen 7. marca (TASR) - Rakúsky zjazdár Stephan Eberharter v dejisku podujatia Svetového pohára v japonskom Šigakogene vyjadril svoje úvahy o ukončení kariéry.

Tridsaťtriročný Rakúšan súťaží na bielych svahoch SP už takmer poldruhadekády a vlani sa na "staré kolená" dočkal celkového triumfu v seriáli. Práve starobu označil ako dôvod svojich aktuálnych pohnútok, pravda veľa bude zrejme závisieť od nadchádzajúcich dní. Na budúci týždeň sa vo finále SP rozhodne o tohtosezónnom držiteľovi veľkého glóbusu a Eberharter má pred Američanom Bode Millerom solídny náskok, ktorý umocnilo zrušenie piatkového obrovského slalomu.

"Mám pocit, že by som mal po sezóne skončiť. Lyžovaie ma stále veľmi baví, ale odchádzať by sa malo na vrchole," povedal Rakúšan.

Eberharter vnikol do povedomia zjazdárskej verejnosti ako kométa v roku 1991, keď na MS na domácich svahoch v Saalbachu získal senzačné tituly v super-G a kombinácii. Potom sa dlhé roky trápil s výkonnosťou i zraneniami a svoje prvé preteky vyhral až v roku 1998. V tomto roku sa definitívne prepracoval do zjazdárskej špičky, vyhral ďalších 23 preteov v SP, vlani sa stal celkovým víťazom, získal olympijské zlato a po 12 rokoch opäť i titul majstra sveta.

ph

Súvisiace články