Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Lyžovanie: Eberharter si zranil koleno,ROZŠÍRENÉ:hlas Hansa Puma

TASR|Publikované 15. dec 2002 o 14:12

Val dďIsere 15. decembra (TASR) - Celkový víťaz SP z uplynulej sezóny Rakúšan Stephan Eberharter si vážne poranil pravé koleno v nedeľňajšom obrovskom ...

Val dďIsere 15. decembra (TASR) - Celkový víťaz SP z uplynulej sezóny Rakúšan Stephan Eberharter si vážne poranil pravé koleno v nedeľňajšom obrovskom slalome vo francúzskom stredisku Val dďIsere. Víťaz troch tohtosezónnych zjazdov SP spadol pred koncom prvého kola na čerstvo napadnutom snehu a na bielych svahoch bude možno chýbať až tri mesiace.

"Prvá diagnóza je taká, že si poranil väzivo v pravom kolene," povedal Hans Pum, šéf Rakúskeho alpského lyžovania a hovorca rakúskeho tímu potvrdil Pumove slová, ale zároveň dodal, že až do podrobnejšieho vyšetrenia je priskoro hovoriť o závažnosti zranenia.

Zjazdárskeho fenoména z Rakúska po takmer polhodinovom čakaní na svahu na nosidlách transportovali dolu a okamžite letecky premiestnili do nemocnice.

"Zvažovali sme ako najrýchlejšie by sme sa k nemu mohli dostať. Stratil sa nám však muž s nosidlami a nevedeli sme sa s ním skontaktovať. Ak by sa nám nepodarilo zohnať ďalšie nosidlá, preteky by som určite prerušil. Touto cestou sa Staphanovi ospravedlňujem za zdržanie, ale robili sme všetko, aby sme mu mohli čo najskôr pomôcť. Riešenie, ktoré sa nám zdalo najrýchlejšie, sa nakoniec ukázalo ako najpomalšie. Osobne sa mu za to ospravedlním. Ja som zodpovedný za celý priebeh pretekov, ale nemôžem ešte aj behať s nosidlami po kopci. Musím byť stále v pohotovosti," ospravedlňoval sa riaditeľ pretekov a predstaviteľ Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) Günther Hujara.

Eberharter v sobotňajšom zjazde získal 21. triumf v pretekoch SP v kariére a jedenástykrát bol úspešný v zjazde. Navyše prepísal históriu alpského lyžovania tým, že na zjazdovke vo Val dďIsere zvíťazil druhý rok po sebe, čo sa ešte nikomu z mužov nepodarilo. Tridsaťtriročný Rakúšan piatym víťazstvom v tejto sezóne zvýšil aj svoje vedenie na čele priebežného poradia SP.

Súvisiace články