Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Lyžovanie: Dudáš v EP zdravotne postihnutých na 3. mieste

TASR|22. mar 2003 o 17:40

Klosters 22. marca (TASR) - Slovenský reprezentant Radomír Dudáš obsadil v celkovom hodnotení Európskeho pohára zdravotne postihnutých zjazdových lyžiarov ...

Klosters 22. marca (TASR) - Slovenský reprezentant Radomír Dudáš obsadil v celkovom hodnotení Európskeho pohára zdravotne postihnutých zjazdových lyžiarov 3. miesto. Pomohlo mu k tomu aj sobotňajšie 5. miesto v slalome v posledných pretekoch EP vo švajčiarskom stredisku Klosters.

Zvíťazil Španiel Villalon s Yurritom. Zrakovo postihnutý Dudáš s navádzačom Mikulášom už získal striebornú a bronzovú medailu na zimnej paralympiáde 2002 v Salt Lake City. V slalome telesne postihnutých žien bola v Klosters Slávka Janásová štvrtá, Petra Smaržová vypadla v 2. kole, vyhrala Rakúšanka Haslacherová.