Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Lyžovanie: Dubovský na čele SLZ až do roku 2006, lyžiari oslavujú 90. jubileum

TASR|Publikované 27. okt 2002 o 14:10

Tatranská Lomnica 27. októbra (TASR) - Konferencia Slovenského lyžiarskeho zväzu (SLZ) v Tatranskej Lomnici v sobotu rozhodla, že predseda SLZ Július ...

Tatranská Lomnica 27. októbra (TASR) - Konferencia Slovenského lyžiarskeho zväzu (SLZ) v Tatranskej Lomnici v sobotu rozhodla, že predseda SLZ Július Dubovský zotrvá v čele zväzu až do roku 2006.

Dubovskému mal štvorročný predsednícky mandát vypršať pôvodne už v roku 2004, delegáti na konferencii však väčšinou hlasov odsúhlasili, aby sa jeho mandát predĺžil o ďalšie dva roky a korešpondoval tak so zimným olympijským cyklom. "Aj v ďalšom období pod mojím vedením budeme dodržiavať našu dlhodobú koncepciu rozvoja lyžovania na Slovensku, ktorá je postavená na podpore a raste členskej základne, zabezpečení dostatku finančných zdrojov pre prácu klubov a pre dobré podmienky reprezentácií," informoval po konferencii šéf SLZ a podpredseda Slovenského olympijského výboru (SOV), ktorého septembrové zasadnutie exekutívy SOV určilo za šéfa Štábu SOV pre ZOH 2006 v Turíne. Dubovský viedol aj Štáb SOV pre uplynulé ZOH v Salt Lake City.

Konferencia SLZ taktiež navrhla, aby sa v blízkej budúcnosti zo Štrbského Plesa stalo popri behoch, skokoch a severskej kombinácii aj vrcholové stredisko alpského lyžovania. "Už v budúcej sezóne by sme tam chceli privítať jedno podujatie Európskeho pohára," doplnil Dubovský.

V slávnostnej časti konferencie odštartovali aj oslavy 90-ročného jubilea od vzniku organizovaného lyžovania na Slovensku. Účastníci si vypočuli niekoľko prednášok, pozreli polhodinový spomienkový dokument z dielne Slovenskej televízie a približne 40 osobností slovenského lyžovanie dostalo ďakovné plakety.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.