Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Lyžovanie: Dorfmeisterová po roku zdolala Nefovú, Smerčiaková len v 1. kole

TASR|27. okt 2001 o 15:56

Sölden 27. októbra (TASR) - Rakúšanka Michaela Dorfmeisterová vyhrala úvodné preteky Svetového pohára zjazdárok, keď na domácom ľadovcovom svahu v Söldene ...

Sölden 27. októbra (TASR) - Rakúšanka Michaela Dorfmeisterová vyhrala úvodné preteky Svetového pohára zjazdárok, keď na domácom ľadovcovom svahu v Söldene takmer po roku zdolala Švajčiarku Sonju Nefovú.

Víťazka bola po 1. kole druhá so stratou 15 stotín za aktuálnou majsterkou sveta a držiteľkou malého glóbusu v tejto disciplíne, v druhej jazde však na trati viac riskovala a s celkovým náskokom 41 stotín si vybojovala svoj jubilejný desiaty triumf v SP a šiesty v tejto disciplíne. Tretia skončila Francúzka Regine Cavagnoudová (+1,60). "Je to nádherný pocit vyhrať prvé preteky sezóny, navyše doma a zdolať pritom takú lyžiarku, akou je Sonja Nefová. Verila som, že môžem so Sonjou zviesť dramatický súboj, ale ten náskok v druhom kole som nečakala," povedala v cieli nadšená Rakúšanka.

Slovenská reprezentantka Zuzana Smerčiaková v 1. kole skončila v šiestej desiatke klasifikácie (+7,03) a do druhej jazdy sa neprebojovala. Jej tréner Ján Dubovský konštatoval: "Žiadne veľké zázraky sme neočakávali, veď Zuzana na poslednú chvíľu nahradila Veroniku Zuzulovú. Bol to na úvod sezóny pre ňu príliš náročný kopec, ale popasovala sa s ním statočne."

Výsledky obrovského slalomu žien:

1. Michaela Dorfmeisterová (Rak.) 2:28,38 (1:11,08-1:17,30), 2. Sonja Nefová (Švaj.) +0,41 (1:10,93-1:17,86), 3. Regine Cavagnoudová (Fr.) +1,60 (1:12,86-1:17,12), 4. Allison Forsythová (Kan.) +2,13, 5. Marie-Jose Riendová-Contrerasová (Šp.) +2,26, 6. Selina Hereggerová (Rak.) +2,48, 7. Silke Bachmannová (Tal.) +2,49, 8. Ylva Nowenová (Švéd.) +2,54, 9. Brigitte Obermoserová (Rak.) +2,55, 10. Anna Ottossonová (Švéd.) +2,56