Nedeľa, 26. septembra, 2021Meniny má Edita

Lyžovanie: Cavagnoudovej stav ostáva naďalej extrémne kritický

TASR|30. okt 2001 o 12:20

Innsbruck 30. októbra (TASR) - Zdravotný stav francúzskej zjazdárky Regine Cavagnoudovej, ktorá utrpela v pondelok po hrôzostrašnej zrážke s nemeckým ...

Innsbruck 30. októbra (TASR) - Zdravotný stav francúzskej zjazdárky Regine Cavagnoudovej, ktorá utrpela v pondelok po hrôzostrašnej zrážke s nemeckým trénerom na tréningu v Tirolsku ťažké zranenia hlavy a vnútorných orgánov, je stále veľmi kritický a jej zranenia by mohli viesť k ďalším komplikáciam.

"Jej stav ostáva naďalej extrémne kritický, čo znamená, že jej život je stále v ohrození. Uviedli sme ju do umelo vyvolanej kómy, no domnievam sa, že v kóme by sa ocitla tak či onak," vyjadril sa k aktuálnemu stavu Francúzky riaditeľ pohotovosti na univerzitnej nemocnici v Innsbrucku Michael Blaut.

Minulosezónna víťazka malého glóbusu za super-G a tretia z víkendového prvého obrovského slalomu SP v Söldene sa zrazila na rakúskom ľadovci Pitztal s trénerom Markusom Anwanderom, keď oboch po poskytnutí prvej pomoci s ťažkými zraneniami previezli vrtuľníkom na innsbruckú kliniku. Zjazdárka do Nemca vrazila v plnej rýchlosti na neprehľadom mieste tesne po dopade absolvovaného skoku.

Podľa vyjadrenia manažéra Cavagnoudovej firmy Salomon mala 31-ročná pretekárka tesne po nehode zástavu srdca a len duchaprítomnosť jedného z trénerov na trati jej zachránila život po dôkladnej masáži životného orgánu. Cavagnoudová na základe prvých konkrétnych informácií utrpela popri ťažkom otrase mozgu aj početné zranenia hlavy, zlomila si rebrá, pomliaždila pečeň i pľúca a má silne poškodené rameno.

Súvisiace články