Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Lyžovanie: Cavagnoudovej stav je aj po operácii podľa lekárov veľmi kritický

TASR|30. okt 2001 o 15:57

Innsbruck 30. októbra (TASR) - Životy francúzskej zjazdárky Reginy Cavagnoudovej a nemeckého trénera Markusa Anwandera sú po pondeľňajšej zrážke na svahu ľadovca Pitztal v Rakúsku stále v ohrození

.

Podľa utorňajšieho vyhlásenia lekárov na univerzitnej klinike v Innsbrucku je stav pretekárky po štvorhodinovej operácii "veľmi, veľmi kritický" a chirurgovia sa museli zriecť ďalšej potrebnej operácie. "Správy sú rôzne, len nie pozitívne," povedala lekárka francúzskeho tímu Marie-Philippe Rousseaux Blanchiová a na margo Cavagnoudovej stavu vyhlásila: "Som veľmi pesimistická."

Cavagnoudová utrpela popri ťažkom otrase mozgu aj početné zranenia hlavy, zlomeniny rebier, pomliaždeniny pečeňe a oboch strany pľúc a má silne poškodené rameno.

Rovnako ako Francúzka, aj nemecký tréner Markus Anwander sa nachádza v umelo vyvolanej kóme, jeho stav je však podľa lekárov stabilnejší ako lyžiarkin. Štyridsaťročný Anwander utrpel pri nešťastnej zrážke poškodenie spodiny lebečnej, zlomeninu sánky a viacero vnútorných poranení.

Hrôzostrašný incident sa odohral v pondelok, keď sa minulosezónna víťazka malého glóbusu za super-G zrazila na svahu s nemeckým trénerom v plnej rýchlosti na neprehľadom mieste. Bezvládne telá sa po zrážke zosúvali po svahu asi 100 metrov. Podľa vyjadrenia manažéra Cavagnoudovej firmy Salomon mala 31-ročná pretekárka tesne po nehode zástavu srdca a len duchaprítomnosť jedného z trénerov na trati jej zachránila život po dôkladnej masáži životného orgánu. Oboch zranených následne previezol na kliniku v Innsbrucku vrtuľník.

dw ph

Súvisiace články