Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Lyžovanie: Bode Miller potvrdzuje dobrú formu zo SP aj na MS

TASR|3. feb 2003 o 11:57

St. Moritz 3. februára (TASR) - Američan Bode Miller potvrdil aj v prvej disciplíne na MS v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom St. Moritzi dobrú formu, ...

St. Moritz 3. februára (TASR) - Američan Bode Miller potvrdil aj v prvej disciplíne na MS v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom St. Moritzi dobrú formu, keď v super-G skončil spolu s Rakúšanom Hermannom Maierom na druhom mieste za Stephanom Eberharterom taktiež z Rakúska. Millerovi, ktorý je druhý aj v priebežnom poradí Svetového pohára, sa tak naďalej darí vyvracať hlasy neprajníkov, ktorí ho za netradičný štýl jazdy dlho označovali za antilyžiara.

"Kritické ohlasy na môj štýl a techniku lyžovania počúvam celý život. Ale už dávno si z nich nič nerobím a sústreďujem sa iba na výsledný čas v cieli. Snažím sa lyžovať čo najrýchlejše a využiť svoje schopnosti, aby som na druhej strane čo najviac eliminoval niektoré nedostatky," uviedol po superobrovskom slalome na svetovom šampionáte v St. Moritzi Bode Miller, ktorý sa líši od svojich konkurentov nielen v šýle jazdy, ale aj v spôsobe oblečenia a napríklad aj v príprave na preteky. Kým napríklad Hermann Maier potrebuje na preštudovanie si trate celú hodinu, Millerovi na to stačí 20 minút.

Napriek tomu má Bode Miller v tomto roku šancu ako prvý Američan po dvadsiatich rokoch získať veľký glóbus za celkové víťazsvo vo SP a jeho kvality uznal aj Hermann Maier: "Pred niekoľkým rokmi som povedal, že aby bol dobrý, stačí mu stáť na lyžiach. Teraz už je veľký lyžiar a najmä v zjazde je naozaj rýchly."

mr ki

Súvisiace články