Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Lyžovanie: Biela stopa SNP mobilizuje sily pred 29. ročníkom

TASR|14. nov 2001 o 19:18

"Pre nás je najdôležitejšie, aby do cieľa päťdesiatky dobehla tisícka účastníkov," povedal Igor Horváth, predseda Centrálneho organizačného výboru. "Podujatie sa totiž musí považovať za masové, aby sme sa mohli uchádzať o vstup do Worldloppetu. Riešime aj ďalší problém, a tým je bezpečnosť trate. Snažíme sa vyhnúť tlačenici a z toho vyplývajúcich nebezpečných situácií najmä u menej zdatných bežcov."

V 30. ročníku by sa o dva roky Biela stopa SNP už rada zaradila do svetovej spoločnosti Worldloppetu, kam už dlhé roky smeruje jej úsilie. I. Horváth: "Aj preto pred 29. ročníkom sa snažíme pripraviť tradičnú trať i ďalšie modifikácie závislé od priazne počasia bez problémových miest. V budúcnosti sa uvažuje okrem hlavného dňa nedele pripraviť aj polovičnú trať deň predtým, ktorá by sa bežala v okolí Králikov s najväčšou pravdepodobnosťou klasicky, aby tak vyvážila záujem účastníkov. Ako povedal Ervín Köppl, šéf kremnického organizačného výboru, poctivá právca sa už urobila na 30 z celkových 50 km trate. "Trať bude široká, okrem zopár uzlíkov na nej, šesť metrov a tým aj bezpečnejšia."

Vladimír Masica, predseda banskobystrického OV, upozornil najmä na oživenie trati na Ortútoch, kam sa stopa možno vráti po siedmich rokoch. "Ak by sa Ortúty spojazdnili, odbúrala by sa najproblematickejšia časť trate a veľmi by sme si pomohli."

Biela stopa sa dostala už aj na internetovú stránku www.biela-stopa.host.sk, s možnosťou prihlášok prostredníctvom elektronickej pošty, ktorá by výrazne uľahčila administratívnu prácu.

Súvisiace články