Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Lyžovanie: Beltramettiho nehoda rozprúdila diskusie o bezpečnosti

TASR|10. dec 2001 o 17:04

Mníchov/Bologna 10. decembra (TASR) - Ťažká nehoda švajčiarskeho zjazdového lyžiara Silvana Beltramettiho, ktorý si zlomil stavec chrbtice pri vážnej nehode počas zjazdu Svetového pohára vo francúzskom Val dďIsere a je ochrnutý od hrude dole, vyvolala

prudké diskusie o bezpečnosti zjazdového lyžovania.

"Dokážeme lietať na mesiac, do vesmíru, dokážeme takmer čokoľvek a preto by sa takéto veci nemali stávať," povedal na margo nehody vedúci pretekár priebežného hodnotenia Svetového pohára Rakúšan Stephan Eberharter.

Za zvýšenie bezpečnosti sa vyslovil i taliansky lyžiar Kristian Ghedina. "Bezpečnostné priestory musia byť rozšírené. Záchytné siete sú príliž blízko pri trati. Najvážnejšie zranenie sú spôsobené práve nárazom do záchytnej siete. Po každej vážnej nehode sa rozpráva o bezpečnostných opatreniach, na ktoré sa ale rýchlo zabudne," povedal Ghedina pre taliansky denník La Gazzetta dello Sport.

Beltrametti, ktorý stratil kontrolu nad svojimi lyžami na zľadovatelej trati a v rýchlosti 120 km/h vyletel z trate, roztrhol pri svojom páde bezpečnostnú sieť. Tá mala lyžiarov chrániť pred tým, aby vleteli do priľahlého lesa.

Súvisiace články