Piatok, 6. augusta, 2021Meniny má Jozefína

Lyžovanie: Beltramettiho dva dni po ťažkom páde previezli do Švajčiarska

TASR|10. dec 2001 o 18:05

Zürich 10. decembra (TASR) - Švajčiarskeho zjazdového lyžiara Silvana Beltramettiho, ktorý 8. decembra utrpel počas zjazdu svetového pohára vo francúzskom ...

Zürich 10. decembra (TASR) - Švajčiarskeho zjazdového lyžiara Silvana Beltramettiho, ktorý 8. decembra utrpel počas zjazdu svetového pohára vo francúzskom Val dďIsere po nebezpečnom páde ťažké zranenie chrbtice a dolných končatín previezli z univerzitnej nemocnice vo francúzskom Grenobli do Paraplegického centra v Nottwile vo Švajčiarsku.

Beltrametti, ktorý stratil kontrolu nad svojimi lyžami na zľadovatenej trati a v rýchlosti 120 km/h vyletel z trate, si pri nehode zlomil stavec chrbtice. Švajčiarsky lyžiar je od siedmeho stavca nadol ochrnutý.

Dvadsaťdvaročný lyžiar bol z francúzskeho Grenoblu po tom ako jeho zdravotný stav stabilizovali pod dohľadom lekára prevezený do Paraplegického centra v Nottwile vo Švajčiarsku. Podľa najnovších správ platí pôvodná diagnóza, pričom jeho stav je aj po prevoze z Francúzska naďalej stabilizovaný.

Ďalšie podrobné informácie o zdravotnom stave ťažko zraneného švajčiarskeho zjazdového lyžiara, budú jasné až po ďalších dôkladných lekárskych vyšetreniach.

Súvisiace články