Sobota, 25. septembra, 2021Meniny má Vladislav, Vladislava

Lyžovanie: Beltrametti sa nemôže hýbať, ale jeho stav je stabilizovaný

TASR|8. dec 2001 o 19:43

Val dďIsere 8. decembra (TASR) - Zdravotný stav Švajčiara Silvana Beltramettiho, ktorý utrpel ťažké zranenie chrbtice pri vážnej nehode počas zjazdu Svetového pohára vo francúzskom Val dďIsere je stabilizovaný. Beltrametti stratil kontrolu nad svojimi lyžami na zľadovatelej trati a v rýchlosti 120 km/h vyletel z trate a pretrhol ochranné oplotenie.

Dvadsaťdvaročného lyžiara po poskytnutí prvej pomoci previezli na kliniku v Grenoble s ťažkými zraneniami chrbtice a dolných končatín.

"Silvano je pri vedomí a môže rozprávať, ale podľa vlastných slov si príliš necíti nohy. Previezli ho na kliniku v Grenoble, pretože je to najlepšie vybavená nemocnica v blízkom okolí," povedal tlačový hovorca švajčiarskeho tímu Marc Waelti.

Po vyšetrení v Grenobli oznámil čerstvé informácie o Beltrametiho zdravotnom stave šéf švajčiarskeho zjazdového lyžovania Harry Sonderegger: "Nemá žiadny cit v nohách a nemôže sa hýbať. Jeho zdravotný stav je ale momentálne stabilizovaný. Momentálne absolvuje vyšetrenie tomografom."

šu po

Súvisiace články