Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Lyžovanie: Bátory s Bajčičákom na 6. mieste ROZŠÍRENÉ:Hlasy Bátoryho a Bajčičáka

TASR|26. jan 2003 o 15:44

Oberhof 26. januára (TASR) - Slovenskí reprezentanti v behu na lyžiach Ivan Bátory s Martinom Bajčičákom obsadili v premiére šprintových štafiet v rámci ...

Oberhof 26. januára (TASR) - Slovenskí reprezentanti v behu na lyžiach Ivan Bátory s Martinom Bajčičákom obsadili v premiére šprintových štafiet v rámci Svetového pohára v Oberhofe na 10x1,6 km šiestu priečku, keď za víťaznými Talianmi Giorgiom di Centom a Cristianom Zorzim zaostali o 1:55,3 min.

Slovákom nevyšiel úvod, keď na druhom úseku Ivan Bátory zlomil obe lyže a slovenskí reprezentanti sa prepadli na poslednú trinástu priečku. V ďalšom priebehu Bátory s Bajčičákom dokázali zrýchliť, po piatej odovzdávke už boli desiati a po siedmom sa prepracovali na konečnú šiestu priečku.

"Na druhom úseku v zákrute jeden z pretekárov zrazu prudko spomalil, ja som sa mu už nestačil vyhnúť, vynieslo ma na hranu a vyletel som mimo trate. Zlomil som obe lyže a nepríjemne si narazil palec o pletivo. Situáciu som musel riešiť tak, že som si požičal lyže od Martina Koukala, no tie nešli podľa mojich predstáv," povedal v cieli Bátory, ktorého doplnil Bajčičák: "Nebyť Ivanovej kolízie, mohli sme atakovať vyššie priečky. Po druhom úseku mi odovzdával s vyše dvadsaťsekundovou stratou a musel som začať stíhaciu jazdu. Šprintové štafety sme išli naposledy pred tromi rokmi, no myslím, že vytrvalostný charakter pretekov nám vyhovoval viac ako klasickým šprintérom."

O triumfe Di Centu a Zorziho rozhodla až cieľová kamera, nakoľko reprezentanti krajiny z Apeninského polostrova dosiahli navlas zhodný čas, ako druhí Nemci René Sommerfeldt a Tobias Angerer. Tretí skončili Nóri Jens Arne Svartedal, Thomas Alsgaard (+47,6).

výsledky:

1. Giorgio Di Centa, Cristian Zorzi (Tal.) 39:35,0, 2. René Sommerfeldt, Tobias Angerer (Nemecko I.) rovnaký čas ako víťazi, 3. Jens Arne Svartedal, Thomas Alsgaard (Nór.) +47,6, 4. Kris Freeman, Carl Swenson (USA) +51,4, 5. Jens Filbrich, Dirk Klessen (Nemecko II.) +1:04,9, 6. Ivan BÁTORY, Martin BAJČIČÁK (SR) +1:55,3

la go

Súvisiace články