Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Lyžovanie: Bátory neuspel v kvalifikácii šprintu voľnou technikou v Štokholme

TASR|Publikované 5. mar 2002 o 18:40

Štokholm 5. marca (TASR) - Slovenský reprezentant v behu na lyžiach Ivan Bátory neuspel v kvalifikácii šprintu klasickou technikou v Štokholme, ktorý ...

Štokholm 5. marca (TASR) - Slovenský reprezentant v behu na lyžiach Ivan Bátory neuspel v kvalifikácii šprintu klasickou technikou v Štokholme, ktorý bol ďalším podujatím Svetového pohára. Rodák z Uhorskej Vsi dosiahol v kvalifikácii až 40. najrýchlejší čas 2:29,5 a k postupu medzi štvrťfinálovú šestnástku mu chýbalo takmer päť sekúnd.

V kvalifikácii bol najrýchlejší Fín Ari Palolahti, ktorý dosiahol čas 2:20,8, pred dvojicou švédskych bežcov na lyžiach Björnom Lindom a Mattiasom Danielssonom. Do štvrťfinále sa neprebojovalo viacero favoritov vrátane olympijského víťaza zo ZOH 2002 v Salt Lake City Nóra Tora Arneho Hetlanda, ktorý skončil v kvalifikácii dvadsiaty.