Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Lyžovanie: Bátory na MS v behu na kolieskových lyžiach v stíhačke šiesty

TASR|Publikované 31. aug 2002 o 19:34

Monte Cervino 31. augusta (TASR) - Na majstrovstvách sveta v behu na kolieskových lyžiach v talianskom stredisku Monte Carvino obsadil v stíhacích pretekoch ...

Monte Cervino 31. augusta (TASR) - Na majstrovstvách sveta v behu na kolieskových lyžiach v talianskom stredisku Monte Carvino obsadil v stíhacích pretekoch voľnou technikou na 2,9 km slovenský reprezentant Ivan Bátory 6. miesto časom 1:11:27,2, keď od bronzovej medaily ho delilo 3,2 sekundy.

Druhý slovenský zástupca v štartovom poli Martin Bajčičák, majster sveta v štvrtkovom behu do vrchu klasickou technikou, obsadil ôsmu priečku (1:11,33,2), hoci vyhral úvodný prológ a v prvej polovici trate sa držal vo vedúcej skupinke.

Titul majstra sveta si vybojoval Francúz Vincent Vittoz, ktorý získal v behu do vrchu striebornú medailu časom (1:10,52). Striebro zostáva v Taliansku zásluhou Alfa di Gregoria, bronz putuje do Švédska vďaka Mikaelovi Ostbergovi.

V súťaži žien si prvenstvo vybojovala Francúzka Karine Philippotová pred Nemkou Isabel Klausovou a svojou krajankou Anniek Vaxelaireovou-Pierrelovou. Slovenská reprezentantka Anna Pastrnáková skončila desiata.