Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Lyžovanie: Bátory bude v Otepää na kolieskach štartovať ako v F1

TASR|9. aug 2001 o 13:15

Otepää 10. augusta (TASR) - Slovenského reprezentanta v behu na lyžiach Ivana Bátoryho čaká v príprave pred olympijskou sezónou už od piatku tradičná účasť na prestížnom podujatí Sakku Suveruul Cup 2001 v estónskom Otepää

. Kombinované preteky behu a behu na kolieskových lyžiach absolvuje v estónskej "mekke" bežeckého lyžovania už štvrtýkrát a jeho doterajšia bilancia - dve víťazstvá a jedno druhé miesto ho pasuje medzi favoritov súťaže.

Bátory nastúpi už v piatok v prvej časti pretekov v behu na kolieskových lyžiach v šprinte na 1,4 km. "Umiestenie z piatka rozhoduje o pozícii pretekára v hromadnom štarte sobotňajšieho dopoludňajšieho behu. Bude to trochu pripomínať pole position v F1, bežci budú na štarte rozmiestnení striedavo vedľa seba s dvojmetrovými odstupmi," vysvetlila slovenská lyžiarska jednotka. Po dopoludňajšom behu na 4x2 km podujatie vyvrcholí popoludní opäť na kolieskových lyžiach pretekmi Gundersenovou metódou na trati 5x4 km, z ktorých vzíde celkový víťaz.

"Vlani som tesne podľahol v boji o prvenstvo," zaspomínal člen olympijského Top tímu a dodal: "Aj teraz by som rád skončil na najvyšších priečkach."

Súvisiace články