Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Lyžovanie: Bajčičák vynechá úvod SP, zameriava sa na olympijskú 30-ku voľne

TASR|19. sep 2001 o 14:31

Štrbské Pleso 19. septembra (TASR) - Slovenský reprezentant v behu na lyžiach Martin Bajčičák bude v úvodných pretekoch nového ročníka Svetového pohára ...

Štrbské Pleso 19. septembra (TASR) - Slovenský reprezentant v behu na lyžiach Martin Bajčičák bude v úvodných pretekoch nového ročníka Svetového pohára FIS vo fínskom Kuopiu 24. novembra chýbať a v Alpách sa bude pripravovať na olympijský vrchol sezóny v Salt Lake City.

"Úvod Svetového pohára v Škandinávii asi vynechám, uprednostním prípravu vo vysokohorskom prostredí. Všetko moje snaženie smeruje k 9. februáru, keď je na olympiáde na programe moja disciplína - 30 kilometrov voľnou technikou," vysvetlil M. Bajčičák.

Na rozdiel od minulej sezóny, ktorú absolvoval centrálne pod vedením štátneho trénera Jána Ilavského, v tomto roku sa dostal znovu pod patronát Ondreja Brúzika.

"Poznáme sa dlhšie, tento spôsob mi viac vyhovuje. Pán Brúzik dokáže odhadnúť, čo mi sedí a prispôsobiť tomu aj plán tréningov. Cítim sa dobre, moje ukazovatele sú najlepšie počas mojej kariéry," uviedol pretekár z ŠKP Štrbské Pleso.

Už vo štvrtok odchádza na výcvikový tábor na dachsteinský ľadovec spolu s Jaroslavou Bukvajovou, v pláne je absolvovať aj preteky na kolieskových lyžiach v Taliansku. "Štart do sezóny na podujatí v Slovinsku na kolieskových lyžich mi vyšiel, na náročnej trati som vyhral. Je to dobré znamenie, hoci až zápolenia na snehu naznačia, v akej forme som. Bajčičák tiež využíva hypoxický stan, ktorý má k dispozícii Ivan Bátory, slovenská jednotka na bežkách. Inak sa slovenskí lídri v príprave nestretávajú. "Vlani sme sa pripravovali spolu a predsa mi sezóna nevyšla," komentoval situáciu Bajčičák.

Súvisiace články