Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Lyžovanie: Alpská komisia neschválila zmenu štartových pravidiel v zjazde SP

TASR|7. máj 2003 o 14:27

Štrasburg 7. mája (TASR) - Iba pred uplynulou sezónou zavedené nové štartové pravidlá v pretekoch zjazdu Svetového pohára v alpskom lyžovaní sa napriek ...

Štrasburg 7. mája (TASR) - Iba pred uplynulou sezónou zavedené nové štartové pravidlá v pretekoch zjazdu Svetového pohára v alpskom lyžovaní sa napriek úsiliu kompetentných predbežne nezmenia.

Na zasadaní Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) v Štrasburgu prišli s podnetom zmeny obaja riaditelia pretekov SP Kurt Hoch a Günter Hujara. Podľa ich návrhu od novej sezóny mali v kráľovskej disciplíne pretekári a pretekárky štartovať v prvej tridsiatke v obrátenom poradí podľa rebríčka FIS. V uplynulej zime podľa nových pravidiel štartovali v obrátenom poradí podľa výsledkov posledného tréningu. Viedlo to však ku kurióznym situáciám, pretože mnohí špičkoví zjazdári nešli naplno, ale si skôr skúšali rôzne varianty technických prejazdov zákrut. Nový návrh bol aj dôsledkom úspešnej premiéry pravidla v druhej kĺzavej disciplíne, superobrovskom slalome a prejsť ešte môže na zasadnutí Predsednícta FIS.

Súvisiace články