Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Lyžiarom odstúpil šéf

Sportnet|Publikované 24. okt 2005 o 00:00

POPRAD - Delegáti sobotňajšej konferencie Slovenského lyžiarskeho zväzu v Poprade vyslovili nedôveru predsedovi zväzu Vladimírovi Frankovi a ten sa rozhodol podať demisiu. Zo 72 hlasujúcich vyslovilo v tajnom hlasovaní dôveru Frankovi 19 delegátov, ...

POPRAD - Delegáti sobotňajšej konferencie Slovenského lyžiarskeho zväzu v Poprade vyslovili nedôveru predsedovi zväzu Vladimírovi Frankovi a ten sa rozhodol podať demisiu. Zo 72 hlasujúcich vyslovilo v tajnom hlasovaní dôveru Frankovi 19 delegátov, 48 hlasovalo za nedôveru a 5 sa hlasovania zdržalo. Konferencia uložila predsedníctvu zriadiť krízový manažment, ktorý pripraví návrh na vyvedenie zväzu z krízy.

Martinčana Vladimíra Franka zvolili na čelo športovej organizácie, ktorá dodnes nevyriešila kauzu s neoprávneným použitím finančných prostriedkov a porušením rozpočtovej disciplíny, 16. októbra 2004 na konferencii v Podbrezovej. Novozvolený predseda, ktorý nahradil vo funkcii Júliusa Dubovského, mal očistiť zväz od biľagu dlhodobej kauzy.

(sita)

Súvisiace články