Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Lyžiari štartujú do novej sezóny v uliciach Düsseldorfu

Sportnet|28. okt 2006 o 00:00

BRATISLAVA, DÜSSELDORF - Hoci sa v nemeckom Düsseldorfe aj včera teplota ovzdušia pohybovala okolo 15 st. Celzia, organizátori úvodných pretekov nového ročníka Svetového pohára v bežeckom lyžovaní zostávajú pokojní. Tvrdia, že dnešný šprint mužov i ...

BRATISLAVA, DÜSSELDORF - Hoci sa v nemeckom Düsseldorfe aj včera teplota ovzdušia pohybovala okolo 15 st. Celzia, organizátori úvodných pretekov nového ročníka Svetového pohára v bežeckom lyžovaní zostávajú pokojní. Tvrdia, že dnešný šprint mužov i žien v uliciach mesta nie je ohrozený. Na asfaltové cesty navozilo 180 nákladných áut dovedna 4000 kubických metrov umelého snehu. Na Rýnskej promenáde očakávajú na pretekoch vyše 300 000 divákov. Rozpočet víkendového podujatia je 1,4 milióna eur (cca 50 mil. korún).

Medzi 145 bežkármi z 23 krajín bude aj slovenská dvojica Davorín Škvaridlo, Martin Otčenáš. Nemajú veľké šance na úspech, lebo naši najlepší reprezentanti úvodný šprint vynechajú a pripravujú sa na prvé preteky na dlhých tratiach, ktoré naplánovali na 18. novembra za polárnym kruhom vo švédskom Gällivare. Mužské trio Martin Bajčičák, Ivan Bátory, Michal Malák trénuje vo fínskom Muoniu, kým ženské duo Alena Procházková, Katarína Garajová je na rakúskom ľadovci Dachstein.

Vlaňajšie prvenstvá vo Svetovom pohári obhajujú Nemec Tobias Angerer a Marit Bjorgenová z Nórska. Celkove zahŕňa SP v tomto ročníku až 33 pretekov. Novinkou nadchádzajúcej zimy je seriál ôsmich pretekov za desať dní Tour de Ski so štartom v Novom Meste na Morave 29. decembra 2006 a cieľom v talianskom Val di Fiemme 7. januára 2007.

Vrcholom sezóny budú majstrovstvá sveta v japonskom Sappore 22. februára - 4. marca 2007.

(on)

Súvisiace články