Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Lyžiari ryžovali v Ázii

Sportnet|Publikované 3. feb 2006 o 23:00

BRATISLAVA - Kvarteto alpských lyžiarov Iveta Chlebáková, Radomír Dudáš, Martin France a Martin Krivoš spolu s navádzačmi paralympijský sľub nestihli. Nominačné dekréty na paralympijské hry do Turína (10- 19. marca) si prevzali až včera. V čase prvého ...

BRATISLAVA - Kvarteto alpských lyžiarov Iveta Chlebáková, Radomír Dudáš, Martin France a Martin Krivoš spolu s navádzačmi paralympijský sľub nestihli. Nominačné dekréty na paralympijské hry do Turína (10- 19. marca) si prevzali až včera. V čase prvého termínu v japonskom Nagane a neskôr v kórejskom Jong Pjongu reprezentovali Slovensko na Svetovom pohári. "A veľmi dobre," tešil sa šéf výpravy Branislav Mažgut.

Na japonských svahoch si kvarteto vyjazdilo sedem umiestnení na stupňoch víťazov (1 - 5 - 1), v Kórei ešte o jedno viac (2 - 4 - 2). Nebyť nepríjemného pádu Chlebákovej (kategória stojace) počas slalomu v Kórei mohlo byť slovenských triumfov ešte viac. Tesne pred osudnou bránou viedla o štyri sekundy. "Žiaľ, potom som v najprudšej časti svahu narazila oboma nohami na obe tyče. V prvom momente mi napadlo, že mám zlomenú stehennú kosť, našťastie to bolo len svalové zranenie," priznala Chlebáková.

Spolu s Radom Dudášom by mala byť na čele priebežného poradia SP v slalome. Dudáš bol v Kórei najrýchlejší v obrovskom i špeciálnom slalome. "V Turíne nebudú bez šancí na dobré umiestnenie. I France vyzerá nádejne," hovorí šéf slovenských paralympionikov Ján Riapoš. K spokojnosti mu v Taliansku postačí jediná medaila. "Musí však byť zlatá. Strieborných i bronzových medailí už máme dosť, ale tá najcennejšia nám stále chýba."

Nedávno došlo k zlúčeniu zdravotných skupín. "Zostali už len stojaci, sediaci a nevidiaci. A namiesto 250 súprav medailí sa bude bojovať už len o 58. Miera postihnutia sa do úvahy brať bude. Boli vypracované koeficienty, ktoré budú priradené k výslednému času," vysvetlil Riapoš. RASTISLAV HRÍBIK

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.