Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Luxemburčania budú hrať napriek otrave jedlom

Kapitán Luxemburska Mario Mutsch (vľavo) v súboji s Miroslavom Stochom počas marcového kvalifikačného zápasu Slovensko - Luxembursko. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 8. sep 2015 o 14:04

Šestnásť futbalistov Luxemburska malo žalúdočné ťažkosti po večeri v hoteli v Minsku.

MINSK. Utorňajší kvalifikačný zápas o postup na majstrovstvá Európy 2016 medzi Bieloruskom a Luxemburskom sa uskutoční podľa plánu. Ešte v pondelok to vyzeralo tak, že duel musia odložiť, pretože až 16 futbalistov luxemburského tímu sa v Minsku otrávilo jedlom.

Črevné problémy mal skoro celý tím

Podľa hovorcu Luxemburskej futbalovej federácie Marca Diedericha mali hráči v pondelok veľké bolesti brucha a strávili hodiny na toaletách po tom, čo v nedeľu večer zjedli v tímovom hoteli v Minsku bolonské špagety.

Problémy sa u futbalistov začali v pondelok nadránom a tímoví lekári mali veľa práce. Hráčov liečili medikamentmi, žiadny futbalista nemusel ísť do nemocnice. Keďže problémy zasiahli až 16 z 20 hráčov, vedenie luxemburskej federácie bolo v kontakte s Európskou futbalovou úniou (UEFA) a uvažovalo o tom, že sa duel C-skupiny neuskutoční v pôvodnom termíne.

Nakoniec však prebehne podľa plánu, keďže v utorok sa už všetci hráči cítili oveľa lepšie a môžu nastúpiť proti Bielorusku.

Hrať sa bude aj v Moldavsku

V C-skupine hrajú aj slovenskí reprezentanti, ktorí sú po siedmich zápasoch na 2. mieste o skóre za Španielskom. Bielorusi sú so štyrmi bodmi na 4. mieste s minimálnou šancou na postup. Luxembursko sa v sobotu tešilo z prvého víťazstva v kvalifikácii, keď doma zdolalo Macedónsko 1:0.

Ako informovala UEFA, podľa plánu prebehne aj zápas Moldavska s Čiernou Horou, ktorý je na programe taktiež v utorok. Jeho konanie ohrozili masové protesty proti vláde v hlavnom meste Moldavska Kišiňove.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.