Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Lulea požaduje od Renberga za prerušenie kontraktu pol milióna dolárov

TASR|11. okt 2001 o 14:05

Toronto 11. októbra (TASR) - Švédsky hokejový klub Lulea Bears požaduje od svojho bývalého hráča Mikaela Renberga, momentálne hrajúceho v klube NHL ...

Toronto 11. októbra (TASR) - Švédsky hokejový klub Lulea Bears požaduje od svojho bývalého hráča Mikaela Renberga, momentálne hrajúceho v klube NHL Toronto Maple Leafs, sumu pol milióna dolárov. Renberg mal údajne v zmluve klauzulu, ktorá zaručuje pri jeho odchode z klubu určitú kompenzáciu.

Renberg sa po jednej sezóne v Európe vrátil v tomto roku do NHL, pričom s Luleou prerušil viacročný kontrakt. Jeho agent Don Meehan sa v telefonickom rozhovore s generálnym manažérom švédskeho klubu snažil celú záležitosť vyriešiť. "Keď Mikael podpísal v lete 2000 zmluvu s Luleou, mal v nej zakotvený kompenzačný záväzok v prípade jeho odchodu s klubu. Na túto povinnosť však majú obe strany rozdielny názor," povedal Renbergov agent, ktorý si vo Švédsku najal právnych poradcov. "Celú vec nechávam v Donnových rukách. Nemyslím si, že by toto bol nejaký nevyriešiteľný problém a verím, že sa všetko zakrátko vyrieši," povedal k celej záležitosti samotný Renberg. V záležitosti nie je žiadnym spôsobom zainteresovaný súčasný klub 27-ročného švédskeho kanoniera.

Súvisiace články