Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Lukratívna ponuka neprišla, pred Českom uprednostnil HC

Rudolf Huna (v strede) vedľa spoluhráča Grona sa rozhodol pokračovať v Košiciach. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 2. jún 2009 o 22:00

O jeho odchode z Košíc sa hovorilo niekoľko týždňov. Nakoniec sa však nekonal a najproduktívnejší hokejista Košíc uplynulej sezóny zotrvá v známom prostredí.

Útočník Rudolf Huna podpísal s HC ročný kontrakt a od pondelka trénuje s mužstvom.

KOŠICE. Po sezóne, v ktorej krídelník Rudolf Huna nazbieral 90 kanadských bodov sa zdalo, že odchovanca Liptovského Mikuláša si zaviaže solventnejší európsky klub. Samotný hráč neskrýval, že hoci Košice majú záujem o spoluprácu, jeho prioritou je zahraničie. Čakal na lukratívnu ponuku.

"No vyslovene lukratívnu som nedostal. Určite nie takú, aby som bez váhania povedal: beriem," priznal hokejista, ktorý v pondelok predĺžil s HC zmluvu na ďalšiu sezónu. Záujemcovia sa spomínali najmä z Ruska a Česka. Rudo k tomu poznamenal: "Z Česka to boli atraktívne kluby, ale dal som prednosť Košiciam. V Rusku sa orientujú viac na hráčov zo zámoria, takých, čo hrali na farme, nebolo to jednoduché a neprišla taká ponuka, aby som s ňou bol spokojný. Ktovie, možno v budúcnosti."

Nechcel čakať

Uvedomuje si, že jeho prianie zakotviť v kvalitnej lige prišlo vo chvíli, keď je situácia komplikovaná. Kluby šetria, hráčov bez zmlúv je viac ako inokedy. "Naozaj z pohľadu hráča tá situácia nie je najlepšia. Možno o rok sa to zmení. Nechcel som dlhšie čakať. Už som zažil to vyčkávanie a potom musel zobrať ponuku z Nemecka, len aby som niekde hral."

O Slovane neuvažoval

Rudovi bratia Richard a Róbert skončili minulý týždeň v Slovane. A hneď sa začalo špekulovať, či si to do belasého nenamieri aj tretí Huna. "Pri podpisovaní zmlúv sa bratov novinári pýtali, či by do budúcna nemohli byť Hunovci pokope. A aj pán Krajči zo Slovana povedal, že by sa tomu nebránil. No ja som o Slovane vôbec neuvažoval. Viem, aká je tam situácia, že káder omladzujú, nech si to tam skúsia bratia, uvidíme, ako tam zapadnú."

Po podpise zmluvy s klubom, v ktorom dosiahol titul, bol spokojný. "Istú predstavu o tom, čo by mi Košice mohli ponúknuť, som mal. Dohodli sme sa, a to je dôležité. Myslím, že obe strany sú spokojné, teraz ide o to, aby to tak bolo aj po ďalšej sezóne," trefne podotkol.

Chce hrať Ligu majstrov

Pre zotrvanie na východe republiky sa rozhodol z viacerých dôvodov. "Registroval som, že gro tímu ostalo pokope. Verím, že Liga majstrov sa bude hrať a že sa dostane do Steel Arény, lebo tento štadión a ľudia si to zaslúžia. Ostal som tam, kde zázemie poznám už dva a pol roka," povedal krídelník, ktorý uplynulý týždeň oslávil 29. narodeniny. Od pondelka je opäť so starou partiu a po týždňoch individuálnej prípravy trénuje s kolektívom. "Na ľade sa potom ukáže, ako som sa pripravil, či mi ten mesiac bez spoločných tréningov bude chýbať. Verím, že nie."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.