Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Lukáša Zápotoku mrzia vlastné góly

Sportnet|Publikované 27. nov 2013 o 23:00

V druhej futbalovej lige v sobotu odohrajú 20. kolo, po ktorom brány štadiónov uzavrú do prvého marcového víkendu.

Už v predstihu jesenným majstrom sú železiari z Podbrezovej, no do prvej trojky pred zimnou prestávkou je veľká tlačenica. Bardejov by najradšej zostal na druhom mieste, veď hrá doma so Šamorínom, lenže keď Michalovce uspejú v Trnave a Prešov doma s Rimavskou Sobotou, tak o poradí môže rozhodovať aj skóre.

BARDEJOV. Celodenné mínusové teploty pripravia na stretnutia nový povrch trávnikov, ten bude možno rozhodujúci, spolu s vetrom to môžu byť nepredvídané situácie pri hre.

Partizán Bardejov sa v jesennej časti spoliehal aj na tvorivú hru stredovej formácie, či rýchle brejky popri čiarach.

S kapitánskou páskou bol často pri lopte Lukáš Zápotoka, stredopoliar je presvedčený, že v jesennej časti mohli získať viac bodov.

„Naše mužstvo malo niektoré zápasy vonku lepšie zvládať, takí skúsení hráči by nemali dostať gól v poslednej minúte. Každý by sa mal koncentrovať na loptu do poslednej minúty, možno podcenenie situácie, či niekto pozerá na hodiny, že je koniec zápasu. No jedna lopta odrazená či nedostupená, inkasujeme na remízu a prichádzame o body. Tvrdím, že sme mohli mať minimálne o šesť bodov viac.”

Podľa L. Zápotoku hra mužstva mala svoje priority: „Tréneri nás vedú ku kombinačnej hre, aby sme nenakopávali. Vrátil sa brat Jano, dal sa dokopy, robí hru, no nedávame góly, hľadáme strelca. Snažíme sa, no chýba kvalita.”

V Michalovciach Lukáš Zápatoka otvoril skóre gólom do vlastnej brány po rohovom kope, podobne ako v minulej sezóne.

„Ja idem do výskoku, súper ma trochu potlačí rukou, stratím rovnováhu a lopta sa odrazí do brány. Škoda, siahali sme po bode, dobre sme zahrali v obrane. No a konečne máme jednotku v bráne, tak ako to má byť, nemenia sa s dvojkou a Jano Čikoš-Pavličko si to zastal. Patrí medzi špičku v súťaži, môže sa posunúť ďalej.”

Rozlúčka so Šamorínom

Na sobotňajší duel sa Partizán pripravoval už v zimných podmienkach a L. Zápotoka si želá, aby sa vydaril: „Chceme vyhrať a naplno bodovať, podať taký výkon, aby futbal naďalej bavil ľudí.”

Asistent trénera Jozef Kukulský sa len ťažko preniesol cez prehru v Zemplíne: „Chceli sme bodovať, no my sme tých chybičiek urobili viac ako domáci. Mali sme smolu, že sme si dali vlastný gól, no boli aj tutovky z kopačiek Grohoľa, De Azevada, mierili do konštrukcie brány a J. Zápotoka tesne minul. Aj keď veľmi tvrdo pracujeme na zakončení, stále máme problém dávať góly. V jesennej časti sme dosť inkasovali na konci polčasu, či v závere zápasu. Takí skúsení hráči by mali takéto zápasy vyhrávať. V sobotu by sme sa chceli predstaviť dobrou hrou, víťazstvom a tešiť sa s fanúšikmi po 20 ligových a dvoch pohárových zápasoch.”

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.