Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Lukáš Janič bol pri vyrovnaní a získal aj dres Taddeiho

Sportnet|Publikované 20. aug 2009 o 22:00

Rímske hviezdy boli po konečnom hvizde naštvané a s nikým sa nechceli baviť,nieto ešte meniť dresy.KOŠICE. Lukáš Janič sa na ihrisko dostal v 69. minúte, keď spolu s Kamilom Karašom vymenili Marka Milinkoviča a Dávida Škutku. Zdá sa, že priniesli šťastie, pretože už o pár sekúnd po ich príchode vsietil kanonier Novák kontaktný gól na 2:3. Lukáš Janič bol na začiatku akcie, po ktorej Novák vyrovnal, nuž a Karaš bol v 83. minúte autorom geniálnej prihrávky na trebišovského rýchlika, ktorý sa však hetriku nedočkal. "Tréner Kozák aspoň mne nič svetoborné neprízvukoval, povedal, aby sme zrýchlili hru, spresnili kombinácie a obranu súpera rozhýbali. Jednoduché, ale platilo to," priznal Lukáš Janič.

Veľkých sa netreba báť

Lukáš Janič si pripísal asistenciu na vyrovnávajúci gól Nováka, takže prispel svojou prítomnosťou k senzačnej remíze. "Vymenili sme si loptu a Jano si to typicky namieril medzi súpermi rovno k bráne. Už som iba sledoval ako lopta po teči smeruje oblúkom do brány. Tá radosť bola neopísateľná," neskrýval nadšenie rodák z Lipian, ktorého sme sa opýtali, či sa mu tri góly v sieti AS nezdajú ako rezultát snov? "Mali sme rešpekt, ale ja som dosť optimistický človek a veril som, že ak sa nám bude dariť vpredu, môžeme sa presadiť. No tri góly a remízu nečakal hádam nik. Už v lete počas sústredenia v Rakúsku sme si zahrali proti Šachťoru Doneck, teraz sme odohrali vyrovnanú partiu s rímskym AS. So silnými sa dá hrať. Len si treba veriť a nemať prehnaný rešpekt," povedal recept na úspech ofenzívny stredopoliar.

Komická výmena dresov

K zaujímavej situácii došlo po skončení zápasu. Lukáš Janič sa mohol pochváliť ziskom dresu rímskeho stredopoliara Rodriga Taddeiho. "Ešte na ihrisku sme po anglicky prehodili pár viet. Bol veľmi ochotný, bez problémov si dres vymenil. Ale napríklad Totti, Mexes či De Rossi boli poriadne naštvaní. Tí utekali z ihriska okamžite preč, s nikým sa nechceli ani baviť, nieto ešte meniť dresy," pridal zaujímavé konštatovanie Lukáš Janič, ktorý sa pri výmene dresov ocitol v trošku trápnej situácii. "Mali sme určené dve sady dresov. V jednej sme hrali a druhú sme mali povolenú vymeniť si. Samozrejme, že Brazílčanovi Taddeimu som dal ten prvý a potom som ho musel meniť. Až potom som zistil, že pri opakovanej výmene som mu dal dres Kamila Karaša," dodal s úsmevom na záver.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.