Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Lukáš Hvila: Nechystáme sa prvú pozíciu opustiť

Sportnet|Publikované 30. sep 2008 o 00:00

Od začiatku extraligy sa hokejisti Zvolena usadili na vedúcej priečke. Na krk im naviac dýchajú Košičania, ktorí však majú odohrané o dve stretnutia

menej. Po dnešku môže mať najvyššia súťaž nového lídra, no oceliari musia ukončiť čiernu šnúru na zvolenskom ľade, kde nevyhrali dvanásť stretnutí v rade!

KOŠICE. Zvolen víťazí, jeho hráčom sa zatiaľ darí. A útočníkovi Lukášovi Hvilovi mimoriadne. V kanadskom bodovaní je v extralige na druhom mieste za pätnásťbodovým Pálffym zo Skalice. Lukáš nazbieral 13 bodov, dal sedem gólov, spoločne s Pálffym sú najlepšími strelcami súťaže. Popradský odchovanec, v minulosti pôsobiaci aj v Košiciach, je jedným z lídrov Zvolena. Na súboj proti Košiciam sa už teší, netajil to ani v rozhovore.

Lukáš, s Kežmarkom ste zápas otáčali. Dotiahli ste ho do víťazného konca. Svedčí to o zvolenskej pohode?

"Tá pohoda zatiaľ trvá. Aj keď náš útok predtým v dvoch či troch zápasoch nebodoval. Ale zabrali iní. Aj preto vyhrávame. U nás to nestojí na jednej formácii a jednom, dvoch hráčoch. S Kežmarkom to bolo najmä spočiatku trápenie. Súper len bránil, vyhadzoval puky. Museli sme dobýjať jeho bránku."

Váš niekdajší košický a popradský spoluhráč brankár Martin Klempa držal svoj tím nad hladinou?

"Určite. Koki Klempa bol veľkou prekážkou a oporou Kežmarku. Ale podarilo sa mi ho dvakrát prekonať. Po zápase mi povedal: gratulujem."

Vám sa v tejto sezóne darí naozaj výnimočne. Už ste zažili taký úvod?

"No, tak dobre som ešte nikdy nikde nezačal. Bodujem, aj keď som mal trojzápasovú pauzu. No s Kežmarkom si to vynahradil. Hrá sa mi veľmi dobre, lebo naša päťka si rozumie. S Peťom Kloudom sa poznáme dlho, vieme o sebe, proti Kežmarku sme spravili po tri body."

Čaká vás ťahák s Košicami. A tie nechodia do Zvolena bodovať. Pôjde o súboj popredných celkov. Kto bude po utorku na prvom mieste v tabuľke?

"My sa nechystáme prvú pozíciu opustiť. Doma chceme vyhrávať naďalej. A košická séria u nás by mohla pokračovať. Je na nás, aby sa ani teraz nepretrhla. Ak budeme hrať to, čo zvyčajne, verím, že to uhráme."

V Košiciach ste pred necelými dvoma týždňami prehrali 2:4. V čom by mal byť najbližší súboj odlišný?

"V Steel Aréne sme nehrali zle. Lenže sme mali veľa vylúčených. Ak chceme vyhrať, nemôžeme si odsedieť toľko trestných minút."

Súvisiace články