Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Lukáš Čegiň zaznamenal tridsaťdva bodov

L. Čegiň v zápase dominoval. Na svoje konto si pripísal 32 bodov a stal sa tak najlepším strelcom zápasu. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 25. sep 2013 o 22:00

Cez víkend začali boje v druhej basketbalovej lige mužov. Bardejovčania v uplynulom roku skončili na 4. mieste.

BARDEJOV. Cez víkend začali boje v druhej basketbalovej lige mužov. Bardejovčania v uplynulom roku skončili na 4. mieste, v play-off nešťastne vypadli hneď v prvom kole.

V novej sezóne si vedenie kladie vyššie ciele, chcú hrať kvalitný basketbal, prilákať divákov do haly a umiestniť sa na špici. Avšak liga je každým rokom kvalitnejšia a mnoho celkov sa posilnilo.

Do Bardejova prišla dvojica nových hráčov, Varinský a Závodný. Druhý menovaný sa predstavil už v prvom zápase. Bardejovčania v šarišskom derby privítali Eilat Prešov.

Kings v zápase prehrávali iba raz, a to 1:2. V 4. minúte sa nešťastne zranil domáci Udič a do duelu už nezasiahol. Do stavu 11:10 bol priebeh vyrovnaný, potom však už domáci Investor hostí do ničoho nepustil.

Prvú štvrtinu Bardejov vyhral 30:10, dvanásť bodov nastrieľal Čegiň. Aj v druhej desaťminútovke pokračovala kanonáda Bardejova.

Domáci dominovali v obrane a rýchlymi útokmi úspešne zakončovali. Hostia aj v druhej štvrtine zaznamenali desať bodov, a tak v polčase svietilo na ukazovateli 56:20.

Po zmene strán scenár zápasu pokračoval rovnako. V obrane sa darilo Labikovi a Štefančinovi, v útoku sa dokázal presadzovať Čegiň. Prešovčania sa stále nevedeli dostať do zápasu a Kings z toho ťažili.

Pred poslednou časťou hry bol stav 88:26 a otázkou bolo, na akom čísle sa počítadlo zastaví. Päť minút pred koncom Štefančin dal na 101:35. V závere domáci nevypustili, a tak Bardejov v prvom zápase porazil Eilat Prešov vysoko 113:40.

Súťažnú premiéru si na lavičke Kings odbil hrajúci tréner Ľ. Smelý. Po stretnutí bol pochopiteľne spokojný.

„Do tohto zápasu sme šli s jednoznačným cieľom zvíťaziť. Chceli sme hrať pokojne, čo sa nám aj darilo počas celého stretnutia. Od začiatku sme diktovali tempo a súpera sme zatlačili. Takto si predstavujem našu hru aj v ďalších stretnutiach.“

V sobotu 28.9. sa Kings predstavia opäť na domácej palubovke, súperom im bude UVLF Košice. Zápas sa začína o 18.00 hod.

Investor Kings Bardejov – Eilat Prešov 113:40 (30:10, 26:10, 32:6, 25:14)

Zostava a body Bardejova: Čegiň 32, Štefančin 24, Jendrichovský 17, Labik 12, Závodný 11, Alexovič 10, Košík 5, Smelý 1, Udič 1. Zostava a body Prešova: Vavrek 8, Vajda 6, Papp 6, Kuruc 5, Štrbík 4, Tóth 4, Kalinka 4, Fedor 3, Kamenický, Kozlai, Kožuško.