Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Lukáčová skončila v slalome 10., tituly Švajčiarke a Nemke

TASR|Publikované 2. mar 2009 o 17:05

Mladá slovenská zjazdárka Barbora Lukáčová obsadila 10. priečku v slalome na MSJ v nemeckom Garmisch-Partenkirchene.

GARMISCH-PARTENKIRCHEN. Mladá slovenská zjazdárka Barbora Lukáčová obsadila 10. priečku v slalome na MSJ v nemeckom Garmisch-Partenkirchene so stratou dvoch sekúnd a piatich stotín na víťazku. V obrovskom slalome sa jej už nedarilo, vypadla v 2. kole, pred ňou v prvej jazde mala smolu aj Jana Gantnerová, ktorá nedokončila ani jednu z disciplín.

Jana Škvarková, tiež účastníčka nedávnych MS vo Val d'Isere, stroskotala v slalome a v obrovskom slalome skončila na 41. priečke. Nina Penzešová bola 56., slalom nedokončila. V ňom triumfovala málo známa Švajčiarka Denise Feierabendová, časom 1:42,7, s náskokom 76 stotín na Rakúšanku Bernadette Schildovú, sestru známej hviezdy Svetového pohára Marlies.

Tuhý boj o bronz zviedli dve z troch známych nórskych sestier Loesethových, Nina o dve stotiny zdolala Monu. V obrovskom slalome sa juniorskou šampiónkou stala Nemka Viktoria Rebensburgová, ktorá sa vo Val d'Isere dostala do prvej desiatky v tejto disciplíne i v super-G. Za jej časom 2:45,81 zaostala strieborná Tina Weiratherová z Lichtenštajnska o sekundu a 48 stotín. Bronz získala Rakúšanka Karin Hacklová a Mona Loesethová opäť zostala tesne za stupňami víťaziek, tentoraz s podobne nízkym mankom šiestich stotiniek. Prekvapením je až 8. miesto Francúzky Tessy Worleyovej, ktorá v tejto zime vyhrala preteky Svetového pohára.

Súvisiace články