Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Lukačínova spokojnosť so sústredením v Maďarsku

Sportnet|Publikované 30. júl 2008 o 22:00

Skvelé podmienky, vynikajúca práca hráčok. Posily sa pomaly udomácňujúMICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce absolvovali počas minulého týždňa

Skvelé podmienky, vynikajúca práca hráčok. Posily sa pomaly udomácňujú

MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce absolvovali počas minulého týždňa sústredenie v maďarskom Debrecíne. Už prvé signály od našich južných susedov naznačovali, že spokojnosť Zemplínčanov je na vysokej úrovni, čo tréner Michal Lukačín len potvrdil.

Jedným slovom super

Michalovce si vybrali Debrecín za lokalitu svojho letného sústredenia premiérovo, no tréner Michal Lukačín ho označil za určite najlepšie miesto, kde kedykoľvek s družstvom pracoval. "Mali sme k dispozícii absolútne všetko, čo sme potrebovali, a to dokonca na nadštandardnej úrovni. Od podmienok na tréning cez ubytovanie až po vynikajúcu stravu, ktorú sme museli obmedziť, pretože porcie od domácich sa svojou veľkosťou hodili skôr pre výpravu zápasníkov," s úsmevom poznamenal Michal Lukačín a dodal: "Potešila ma aj práca hráčok, odviedli výbornú robotu. Čo ma teší, je to, že sa začína tvoriť nový kolektív, nové vzťahy a ľudské väzby. To je v kolektívnych športoch veľmi dôležité a zvlášť v našom družstve, ktoré sa buduje vlastne nanovo," doplnil kouč Iuventy.

Posily sa udomácňujú

Sústredenie v Maďarsku bolo zároveň menším testom pre viaceré nové tváre v kádri Michaloviec. Zvlášť nás zaujímali dva najčerstvejšie prírastky, Maďarky Judit Baková a Éva Kovácsová, ktorých spojivkom medzi trénerom a kádrom je maďarsky hovoriaca brankárka Katarína Harišová. "Stále avizujem, že mi chýbajú kvalitné spojky a myslím, že Baková bude pre našu hru posilou a celkovo prínosom. To iste platí aj o Kovácsovej, je to ľavoruké pravé krídlo, v kádri máme aj rovnako disponovanú Ukrajinku Rubcovovú, nuž si myslím, že tieto dve môžu byť našou veľkou zbraňou. Dobre sa adaptovala aj ukrajinská pivotka Škľaruková a som presvedčený, že ak spojka Weibelová dostane viac príležitostí, ktoré jej isto dám, bude aj ona cenným prírastkom v kádri. Zároveň však dúfam, že spojka Dittelová a pivotka Kalaninová budú skoro fit, pretože na prípravu potrebujem širší káder. Samozrejme, stále platí to, že najprv zdravie, potom tréning. To platí aj o krídelníčke Gregorčíkovej, ktorá sa zotavuje na liečení a do tréningu s plnou záťažou by sa mohla zapojiť koncom augusta," doplnil M. Lukačín.

Prichádzajú herné činnosti

Tento týždeň bude ešte pre hráčky Iuventy naplnený fyzickou prípravou, ale od toho nasledujúceho prídu vo väčšej miere na rad lopty a celkovo herné činnosti. "Už v Maďarsku sme mali dva herné tréningy, dokonca aj na plážovom ihrisku, v čom pokračujeme aj doma na Zemplínskej šírave. Nasledujúci týždeň by som mohol nazvať tzv. maďarským turné, pretože ho kompletne absolvujeme u našich južných susedov. Na programe máme zápasy vo Váci či Györi i iných celkoch z nižších súťaží. Celkovo by sme chceli odohrať aspoň päť stretnutí, potom prídu na rad previerky na turnajoch v zahraničí," dodal M. Lukačín.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.