Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Lukáč: Slovan by pritiahol divákov na štadióny

Ocenenie si váži. V. Lukáč si slávnostnú večeru vychutnal už s trofejou. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 23. feb 2015 o 23:00

Dvojnásobný majster sveta je jednou z najznámejších hokejových osobností Slovenska.

V kategórii Legenda bol v ankete Športová osobnosť Košíc (ŠOK) vyhlásený aj bývalý hokejový reprezentant Vincent Lukáč. Držiteľ striebornej medaily zo Zimných olympijských hier a dvojnásobný majster sveta je jednou z najznámejších hokejových osobností Slovenska.

KOŠICE. Strelec 393 gólov vo federálnej lige si ocenenie od Košickej športovej akadémie nesmierne váži.

„Všetko, čo som prežil v mladosti, je pre mňa dodnes jedna kapitola života. Chcel som robiť šport čo najlepšie a mal som pri tom šťastie aj dar od boha. Som rád, že som svoj športový život prežil bez ťažkých zranení. Za všetko, čo som dosiahol, vďačím v prvom rade rodine,“ prezradil Vincent Lukáč.

Mladým bude držať palce

Tento rok si pripomíname tridsiate výročie triumfu Česko-Slovenska na majstrovstvách sveta, ktoré sa konali v Prahe. Vo finálovej skupine vtedy partia okolo Vincenta Lukáča zdolala Sovietsky zväz, Kanadu a USA.

„To sa nedá zabudnúť. Je to posledný titul majstrov sveta, kde sme boli ako spoločná republika s Čechmi. Z toho pohľadu je mi tak trochu aj ľúto, čo sa deje v hokeji. Bol by som rád, keby vznikla opäť československá liga, na ktorú radi spomínajú aj košickí fanúšikovia,“ povedal V. Lukáč, ktorý v roku 1983 získal titul Zlatá hokejka pre najlepšieho československého hokejistu sezóny.

Česká republika bude tento rok opäť hostiť hokejové majstrovstvá sveta a pre domácich priaznivcov, za ktorých sa budú môcť sčasti pasovať aj slovenskí fanúšikovia, by určite ocenili, ak by ich tímy bojovali o medaily.

„Slovensko aj Česko sú hokejové krajiny a ja sa na šampionát už veľmi teším. Na druhej strane už nemáme toľko hokejistov v NHL a bojím sa, že aj tí, ktorí sú tam, nebudú môcť vo väčšine prípadov prísť. Bude to pre nás ťažké, ale opäť dostanú príležitosť mladí a my im budeme držať palce,“ skonštatoval Lukáč.

Na niektoré zápasy sa nedalo pozerať

Vyraďovacie súboje v extralige sa začínajú už tento víkend a ujsť si ich nenechá ani hokejová legenda Vincent Lukáč.

„Je to vyrovnané od ôsmeho po prvé miesto a Nitra, Bystrica ani Poprad ľahko kožu nepredajú. Play-off je už úplne iná súťaž a hoci Košice sú na tom z pohľadu tabuľky výborne, neznamená to, že vyhrajú suverénne aj s ôsmym tímom. Samozrejme, že ak budú Košice podávať také výkony ako v uplynulých zápasoch, tak sú favorit, ale podceniť nemožno nikoho,“ prezradil V. Lukáč.

Návrat bratislavského Slovana do našej najvyššej hokejovej súťaže, o ktorom sa v poslednej dobe dosť často hovorí, by podľa Lukáča extralige pomohol.

„Slovan je jednoducho Slovan a určite by pritiahol na štadióny divákov. Liga by bola atraktívnejšia, pretože v súčasnosti je veľa zápasov, na ktoré sa nedá pozerať a to priznajú aj sami hráči. Mne osobne je jedno, či príde Skalica alebo Piešťany, keď na to máme, musíme predvádzať pekný a útočný hokej. To je jediné, čo nás má zaujímať,“ povedal Vincent Lukáč.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.